Олександр Аронець, блогер

Згідно останніх соцопитувань, 92% громадян України вважають себе українцями. Тому на телебаченні і загалом в медіа має бути мінімум 90% української. А ще краще всі 99,99%, як у провідних країнах світу.

Звичайно, у разі ухвалення Радою законопроекту про 75% української на телебаченні – ми зробимо великий поступ. Але з цього моменту боротьба тільки розпочнеться, адже і в цей проект антиукраїнські сили заклади дуже багато мін, обмежень і винятків. До прикладу, україномовною буде вважатись передача, де ведучий каже хоча б одне речення українською, а всі гості/експерти російською – скільки б часу вони не розмовляли. Може бути що передача йде годину, там українська звучить тільки 5 хвилин – але це зараховуватимуть до української квоти. І не сумнівайтесь, що антиукраїнські телеканали будуть жваво цим користатись.

Зрештою, наступним кроком має стати заборона одночасної двомовності на ТБ. Такого немає ніде в світі, навіть там, де кілька мов мають офіційний статус. Адже це мовна шизофренія, яка має дуже негативні наслідки, про що детально писав Yuri Shevchuk.

Тому готуємось до подальшої боротьби і вболіваємо, щоб цей далеко не досконалий закон був ухвалений. До боротьби!

Джерело: Олександр Аронець 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ