Олександр Білінський, журналіст і блогер
Олександр Білінський, журналіст і блогер

Переглянув на ніч «Глас народу» — думки людей у Горлівці про запровадження у «ДНР» паспортів нового зразка.

Одностайність, гідна сталінських часів. Нерозуміння того—  що відбувається масштабне «кидалово», та негаснуча надія на «молоду республіку». Посмішка на всі 32 — коли немає відповіді на запитання, які ж можливості надасть новий паспорт.

«Якщо ми республіка, то в нас мають бути паспорти», «Нова республіка — нові можливості», «Сподіваємося, що все буде по-новому, краще», «Напевно, паспорт дасть змогу вільніше пересуватися по Російській Федерації».

Незбагненний фонтан оптимізму.

І лише одна жінка тверезо запитує: «Я не розумію, що буде з пенсіонерами, які отримують українську пенсію і тут — «ДНРівську». Як її отримати за донецьким паспортом? Ніяк».

Таж на це й розрахунок. Росія включає режим економії.

Зрадникам-прокурорам, ментам, СБУшникам, чиновникам, що залишилися на окупованій території, виїзд до України заказаний. Якщо обмінюватимуть паспорти з примусу — вони або звалять по-тихому до Росії, або без шуму поміняють документ.

Пенсіонерів поставлять перед вибором. Хочеш отримувати «ДНРівску» пенсію — міняй паспорт. Якщо не поміняєш — грошей не буде. Уже зекономили.

Плюс хтось із наближених до ватажків «республік» збагатиться на друкові бланків нових паспортів.

Але найголовніше, що Росія не вигадує велосипед — усе вже обкатали на невизнаних Абхазії та Осетії. Якщо хтось не знає, до квітня 2016 року в Абхазії вчергове обмінюють внутрішні загальногромадянські паспорти.

Попередні були такої сумнівної якості, що їх міг виготовити будь-який школяр, який має вдома принтер…

Якщо абхазці стільки років мовчки плакали, дивлячись на свої папірці, гучно названі паспортами, — то наснаги мешканців «ДНР» точно ще на кілька років вистачить. Он як на відео вони гордовито розповідають про бажання стати «справжніми громадянами республіки».

І не варто їх відмовляти. Дурість кожного за паспортом буде видно.

Паспорт ДНР

БЕЗ КОМЕНТАРІВ