Олександр Білінський, журналіст і блогер
Олександр Білінський, журналіст і блогер

Якщо повз вашу увагу пройшла звістка про відкриття «митниці» на в’їзді до «ДНР» з боку Горлівки, то спробую пояснити — для чого це зроблено:

1. Спочатку українські фіскали та прикордонники почали мало не щодня рапортувати про затримання та конфіскації пристойних сум, що перевозяться на непідконтрольну територію. Причина для перевірок, затримання та конфіскації грошових коштів — підозра у фінансуванні тероризму (найпопулярніша нині фраза, якщо треба когось «упакувати» або на комусь заробити). Як правило, прізвищ та імен затриманих не повідомляли. Як практично неможливо і відстежити подальшу долю конфіскованих грошей. Але не на камеру люди зізнаються, що 20% відкат дозволяє забрати гроші та в’їхати до «ДНР».

Ось ряд фактів (але чим вони завершилися, складно дізнатися):

8 січня на контрольному пункті в’їзду-виїзду «Зайцеве» затримали водія з коштами на загальну суму 120 тисяч гривень і десятком банківських карток. Слідчий, який прибув на місце, вилучив кошти, проте копії протоколу не видав і ніяких звинувачень не висунув.

Через кілька днів у жителя Луганської області вилучено понад 98 тисяч доларів США, 6 мільйонів рублів РФ, приблизно 15 банківських карток.

Потім у пункті контролю «Мар’їнка» виявили 200 тисяч гривень, які були приховані під обшивкою важеля коробки передач автомобіля «Шкода».

Ще один факт на Зайцевому. «Ніссан». Попередньо встановлено, що українець віз на непідконтрольну територію 350 тисяч доларів і 5 мільйонів російських рублів.

10 тисяч євро, 5 тисяч доларів США та 50 тисяч російських рублів віз водій автомобіля «Пежо». Пакети з валютою він прикріпив у себе на тілі.

Майже 280 тисяч гривень і 84 банківські картки, які були приховані в сумці та конструктивних особливостях іншого авто.

100 тисяч гривень і 1,1 мільйона російських рублів. Засоби перевозили під верхнім одягом і під важелем коробки передач автомобіля.

2. Спритні командири «сепарів» підбили на калькуляторі, скільки «бабла» повз них проходить — і вирішили швидко спорудити подобу митниці на території «віджатої» заправки на в’їзді до Горлівки.

І тепер тих, кого пропустять на українських блокпостах, будуть потрошити на «ДНРівскіх». Тільки придумають свою причину для відбирання грошей.

Якщо українські прикордонники і фіскали вказують причиною вилучення «можливе фінансування тероризму», то «сепари» казатимуть — мовляв, гривні та долари призначалися на фінансування українських ДРГ або діяльність підпільних українських організацій ).

На Донеччині на пропускному пункті «Зайцеве» прикордонники вилучили чергову суму грошей
На Донеччині на пропускному пункті «Зайцеве» прикордонники вилучили чергову суму грошей

БЕЗ КОМЕНТАРІВ