Олександр Білінський, журналіст і блогер
Олександр Білінський, журналіст і блогер

На заводі «Маяк» в Києві, що гуркотів на весь колишній Союз своїми магнітофонами, зараз виробляють міномети й кулемети для української армії. Так, перепрофілювалися не від кращого життя і навіть в умовах воєнного часу заробляють небагато.

«Маяк» і радий би йти в ногу з часом, більш того, радий би почати виробляти патрони, які в Україні виробляються лише в окупованому Луганську, але – банально – немає грошей. Згідно із законом, прибуток, який отримує «Маяк» від своєї продукції – всього 15%. Незабаром ця частина зросте до 25%, але і це навряд чи зможе змінити справу.

Це простіше зрозуміти в цифрах. Один міномет «Молот» вартістю в 480 тисяч гривень приносить заводу близько дев’яти тисяч гривень чистого прибутку – з вирахуванням податків, комунальних платежів, зарплат працівникам. Всього мінометів нині продано трохи більше півсотні. На 450 тисяч гривень фізично неможливо укомплектувати новий цех. Більш того, навіть якщо б «Маяк» раптово казково розбагатів, то про нове обладнання йому можна було б тільки мріяти – техніка для виготовлення тих же патронів в Україні зараз не виробляється.

Але поки виживають. А, так, трохи не забув найцікавіше: українські кулемети роблять на проспекті Бандери.

Джерело: Александр Билинский