Олександр Деркач, бізнесмен, економіст
Олександр Деркач, бізнесмен, економіст

До теми. Нарив трохи, як «у них». В Америці розбагатіти «на політиці», на відміну від деяких інших країн, чомусь не виходить. Принаймні до виходу на пенсію. На відміну від могутніх і злодійкуватих сенаторів, з якими все життя борються Брюс Вілліс і Марк Уорлберґ, в реальному житті – це люди тихі й законослухняні.

Лише 268 з 535 членів Конґресу США, який розпоряджається річним федеральним бюджетом в 4 трильйони доларів, є мільйонерами. При тому, що 80 осіб сидять там уже по 20 і більше років. Середній розмір статку члена Конґресу – 1,05 млн. доларів. Щорічний приріст сукупного багатства всіх конґресменів становить менше 5 відсотків.

В Америці – близько 600 мільярдерів, але жоден з них чомусь не поспішає йти в «депутати». Не хочуть на халяву літати через ЗОД і отримувати компенсації на житло. Дурні, а не мільярдери.

Найбагатша людина в представницькій гілці влади США – конґресмен Дарел Ісса від штату Каліфорнія з 464 мільйонами. Найбагатший найманий чиновник – Держсекретар Джон Керрі з 236 мільйонами, що їх успадкувала його дружина від продажу кетчупів Heinz.

Десятка (!) найбагатших політиків США, включаючи губернаторів, конґресменів і чиновників федерального рівня закінчується на цифрі в 112 млн. доларів. І, до речі, всі вони, починаючи з 1978 року, щорічно до 15 травня зобов’язані подавати докладні декларації з усіма доходами і витратами, що перевищують одну тисячу доларів. І щодо дружин також. Що вони і роблять, думаю, дуже акуратно і без поганих жартів.

Джерело: Деркач Олександр

БЕЗ КОМЕНТАРІВ