Олександр Деркач, бізнесмен, економіст

Ви очікуєте на справедливий суд над Насіровим. А хтось очікував такого суду над Корбаном, Мельником, Рудьковським тощо. Трохи раніше. У схожій ситуації і з таким же театральним антуражем. Я, в даному випадку, безоціночно. Просто як факт. Але справа в тому, що не може бути справедливого суду там, де взагалі немає судів. Уже років 10 мінімум. А якщо десь і є, то це або якісь артефакти з минулого, або прибульці з майбутнього. І судді з трилітровими банками кеша і десятками мільйонів доларів в швейцарських банках, у нас не вигнанці суспільства, а люди, які досягли вершин професійної кар’єри.

Схоже, що незалежні та справедливі суди у нас і не потрібні нікому. Як і чесні судді. І, в першу чергу, тим, від кого залежить, щоби вони були. Адже життя таке мінливе і, можливо, завтра доведеться самому залягти під картату ковдру. Тому кожен наш черговий найголовніший начальник завжди починав з того, що ставив суддів до своєї ноги. Або, кажучи словами одного з них, підвішував їх за яйця. Про всяк випадок. У підсумку вийшло замкнуте коло. З якого не видно виходу. Тому апелювати до судів безглуздо. Вони є дзеркалом нашого життя.

Нещодавно я прочитав статтю. Як чинили в країнах, типу нашої, де судів не існувало десятиліттями. Не знаю, брехня чи ні, але там мова йшла про дві країни. Про Таджикистан. Де довго була війна. Ніхто не вірив один одному. Потім домовилися. Давайте виберемо суддів. Яким довіряємо. І якщо щось не так, будемо йти до них, нехай розсудять. Всі повинні підкорятися. Якщо будуть судити несправедливо, розстріляємо і виберемо нових. Допомогло ту війну закінчити. І про другу країну. Маленьку державу на Балканах. Не пам’ятаю вже назви. Там вчинили просто. Всіх суддів запросили з Америки.

Джерело: Деркач Олександр

БЕЗ КОМЕНТАРІВ