Олександр Кочетков, політолог

Спільного між вбивством Вороненкова і вибухом складу в Балаклії бачу тільки одне: події відбулися в мирній, невоюючій Україні. Про Вороненкова – в розгорнутій статті. Тут про диверсію під Харковом.

Важливе: це були склади «напіввідчиненого типу», тобто штабелями на землі під тонким навісом від дощу і снігу. Хоча навіть за радянськими нормами належало зберігати секційно, в спеціальних траншеях, щоби пожежа в одній секції не перекинулася на інші.
Зрозуміло, після початку бойових дій один з найбільших складів боєприпасів належало розосередити, щоби мінімізувати ризик диверсії. Але кому воно треба, не міністерству ж оборони, йому паради важливіші.

Не вірю, що з Балаклії крали боєприпаси і продавали бойовикам, як уже висунули версію гарячі голови. Тому що приховано переміщати велику кількість через лінію розмежування було б важко.

Тому, найімовірніше, дійсно безпілотник. Але від лінії розмежування це близько ста кілометрів, для спорядженого фугасом безпілотника дальність гранична. Тож, запускали, імовірно, з нашої території. А це вже пряма відповідальність СБУ.

Не вірю, що серйозно покарають когось високопоставленого. Готовий почути від Матіоса, що це було самозаймання під час планового ремонту. Або приготування їжі. Або молодий боєць подивився в тепловізор зі зворотного боку і той спрацював, як бойовий лазер…

Насправді подібні НП відбуваються тому, що ні в СБУ, ні в Генштабі, ні в Міноборони, ні у військовій прокуратурі,  в усіх структурах, підпорядкованих Верховному Головнокомандувачу Президенту Порошенку, війни немає. Є АТО, безальтернативний «мінський процес», отримання податків з неконтрольованих територій – все, що завгодно, тільки не те, що відбувається в дійсності.

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ