Олександр Кочетков, політолог

ЧОМУ Я НЕ ВІРЮ У БЛОКАДУ ВЛАДИ

Здавалося б, все за класикою: те, що не можна знищити, слід очолити. І з блокадою торгівлі на крові наша влада так і вчинила. Але щирість намірів «нових блокадників» викликає сумніви.

Перш за все, наше керівництво на чолі з Президентом стільки разів демонструвало лицемірство і брехливість, що довіряти на слово – якось непрофесійно. Але це емоції. А якщо звернутися до фактів, то з’ясовується, що Кабмін не скасував свою скандальну постанову про «товарообмін» з ОРДЛО, хоча в середу було засідання уряду. У постанові дозволено провозити те, що стосується вуглевидобутку та металургії, а також те, що є критичним для функціонування інфраструктури. Розпливчастість формулювання означає, що «своїм» людям буде дозволено все.

Бюрократична логіка диктує, що якщо виходить документ вищого рівня, яким є указ Президента по відношенню до постанови Кабміну, то попередній треба скасувати. Але ні.
Відповідно, сценарій блокади від влади виглядає наступним чином. Із зони АТО видаляють всіх «блокадників», активістів і волонтерів, щоби не було зайвих очей. Вичікують, а потім придумують якийсь формальний привід, без розголосу припиняють дію указу і нишком відновлюють торгівлю вугіллям, металом, горілкою, сигаретами та іншим в обидві сторони. За чинної постанови Кабміну.

Логічно, що кроком у відповідь ошуканих «блокадників» може стати підрив рейкового шляху. Добре, якщо без складу на ньому.

Джерело: Александр Кочетков