Олександр Кочетков, політолог

Про цей епізод, коли Петро Порошенко не потиснув руку Юрію Аллерову, багато писали, але я так і не побачив зрозумілого пояснення, чому.

Але ось почитав законопроект №6556 про правові основи діяльності Національної гвардії та прозрів. В цьому законі багато новацій, що перетворюють гвардію на найпотужнішу силову структуру для внутрішнього використання, але одна мене вразила: Нацгвардія матиме право самостійно і на місці визначати безпечну дистанцію між собою і демонстрантами. Якщо демонстранти скоротять цю дистанцію (їм з рулеткою протестувати треба буде?), то Нацгвардія має право застосувати силу.

Тож, Президент не потиснув руку командиру Нацгвардії, тому що побоювався порушити дистанцію і отримати кийком по голові.

Якщо серйозно. Ось чому розробники подібних законів (цей уже підтриманий профільним комітетом) збираються правити вічно? А якщо не збираються, то при зміні влади вони перейдуть в опозицію, і тоді розроблені ними драконівські закони почнуть працювати проти них. І з цим свого часу зіткнулися лідери «помаранчевого періоду», які не захотіли міняти каральну систему правосуддя і при неминучій зміні влади самі постраждалі від неї.

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ