Олександр Кочетков, політолог

Про перспективне

Постійно кажу, що Україні необхідно негайно визначатися, на чому будемо заробляти в світі. Бо війна і корупція – це не те, що продається.

І у нас необхідні передові, проривні розробки є!

Сьогодні взяв участь в робочій нараді двох українських науково-виробничих колективів, які займаються подібною тематикою – енергозбереженням, економією палива, будівельними технологіями, поліпшенням якості води та, відповідно, низки харчових продуктів. Одна фірма вирішує завдання на механічно-фізичному рівні, друга – на хімічному. Якщо вони об’єднують свої підходи, то виходить синергічний ефект, тобто ефективність посилюється.

Розробки можна впроваджувати на теплоелектростанціях, харчових підприємствах, у виробництвах, пов’язаних з великим використанням паливно-мастильних матеріалів – на залізниці, в армії, сільському господарстві тощо. Все сертифіковане, апробоване, захищене патентами. На цій базі захищені кандидатські та докторські дисертації.

Наприклад, невеликий додатковий блок, який встановлюється на танковий двигун, забезпечує економію дизпалива в 23%. Розробники – відомі в науці й промисловості люди, з хорошими контактами, зокрема, і у владі.

Ось цими розробками, за логікою речей, має опікуватися держава, вкладатися в них і просувати в світі, тому що аналогів немає.

Цими розробками цікавляться в арабських країнах, в Європі, в Канаді, але тільки не у нас. Передбачаючи відповідь, все ж цікавлюся, чому?

І мені пояснюють, що для малих підприємств через їхні невеликі обсяги окупність буде довгою, а все навколо занадто нестабільне. А в держпідприємствах чиновники, які ухвалюють рішення, живуть з відкату, який являє собою відсоток від закупівель. Тобто, якщо впровадити розробки, то, наприклад, палива треба буде менше, і сума відкату теж зменшиться. Тому ніхто не хоче економити.

Поміняємо владу, поміняємо підходи. І розробки наших пуголовків запрацюють на користь України!

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ