Олександр Кочетков, політолог

Кільце облави не ведмедя звужується

Пам’ятаєте, як ВВП, тоді ще на підйомі після «кримнаша», сміявся, порівнюючи РФ з ведмедем в тайзі: мовляв, ганяємо підсвинків, як хочемо, ні на кого самі не нападаємо, але й вирвати ведмедику його ікла не дозволимо? Йшлося про єдиний вагомий геополітичний аргумент недоімперіі: ракетно-ядерну зброю виробництва Союзу. Без ракет вся російська армія  – це загін індіанців з луками проти озброєних гарматами і мушкетами регулярних військ. І Путін був упевнений, що не існує такої сили, яка здатна була позбавити його цього головного і останнього аргументу.

Як з’ясувалося, є. Занурюючи Росію в середньовіччя, Кремль позбавляється і головного, в чому Союз підтримував паритет зі Штатами – технологічного рівня військової техніки. А Штати продовжують розвиватися, дивлячись не в 16-е століття, а в 22-ге. Їхня система протиракетної оборони стає все більш глобальною. Нещодавно додалися пускові установки в Південній Кореї. Вони, начебто, націлені проти Північної Кореї, але цілком здатні перехопити пуски з території Росії.

І Путін впадає в сказ від безсилля. Система ПРО, що охоплює недоімперію – це навіть не ведмежий капкан. Це гамівна сорочка на неосудному психові, яка гарантує, що він не зможе заподіяти шкоди ні іншим, ні собі.

До речі, а чому ми досі не запропонували розміщення ПРО в Україні? І нам безпечніше, і для спільної справи користь.

Джерело: Александр Кочетков