Олександр Кочетков, політолог

Настає час «гамбурзького рахунку», за яким все чесно і очевидно. Сам по собі прорив Міхеїла Саакашвілі через кордон ні до чого не призводить, крім того, що його прихильників починають пресувати все більш нахабно і жорстко. Прорив має бути продовжений і розвинений аж до масового протистояння з владою – активна частина суспільства цього чекає і сподівається.

У той же час Юлія Тимошенко в ефірі «НьюсВан» дуже емоційно, тобто щиро, заявила, що більше не стане підтримувати ніяких інших лідерів, крім самої себе. Період «прання білизни в чужих штабах» для неї закінчений, якщо хтось пам’ятає, про що це.

Тут необхідне пояснення. «Батьківщина» завжди вкладалася у спільних кампаніях організаційно і креативно. Зв’язка Тимошенко-Турчинов і ще кілька людей зі стабільної команди навколо них завжди мали ідеї та менеджерський потенціал для їхньої реалізації. Саме це серйозно, а в низці випадків вирішально впливало на результат. Згадаймо, наприклад, реанімацію кампанії Віктора Ющенка після заміни його штабу в 2004 році або організацію дострокових парламентських виборів у 2006 році – все це забезпечували люди від «Батьківщини». Але тепер ніхто нікого везти на собі не має наміру.

І ми дуже швидко все побачимо. Якщо правий той, хто переконує мене в тому, що Саакашвілі – це великий реформатор, який переставив усю Грузію на демократичні рейки, то він без складнощів зараз розгорне ідеологічно-організаційну схему, що дозволяє нарощувати протестний потенціал, залучити військових – ветеранів і діючих – переконати Захід і в кінцевому підсумку пред’явити владі такий ультиматум, який вона проігнорувати не зможе.

Якщо ж правий я, і Саакашвілі давно перетворився на політичного шоу-мена, якого повинні обслуговувати і забезпечувати, а він тільки буде «звєздеть», то протестний потенціал реалізується в кількох мітингах з яскравими виступами Міхо. І влада відбудеться легким переляком і готовністю тиснути на незгодних, якщо вже так вдало розпочала.

Лідер – це не той, хто знімає вершки з молоком. А той, хто відбиває корову у вовків і приганяє її для доїння.

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ