Олександр Кочетков, політолог
Олександр Кочетков, політолог

Справжніх «буйних» мало.

А я все чекаю, коли якийсь високопоставлений чиновник збунтується по-справжньому. Тобто не коли його звільнять і він раптом знайде дар мови укупі з почуттям справедливості — а ще на посаді, наділений необхідними повноваженнями.

Ось візьме умовний Артем Ситник із Національного антикорупційного бюро та й домовиться зі своїм свіжоспеченим антикорупційним генерал-майором Назаром Холодницьким. І на пару проведуть таємне реальне розслідування — проти, приміром, керівництва Національного банку. І задокументують всі каверзи «найкращого банкіра Європи за версією Петра Порошенка» (особисто для нього — так точно найкращого!).

Афери з рефінансуванням і підтримкою «своїх» банків, доведення до банкрутства і скупляння задешево «чужих», виведення коштів за кордон, спекулятивні стрибки курсу гривні та інше.

І вчинять за законом, незважаючи на прогнозовані істерики президента.

Тоді ці умовні Ситник із Холодницьким, без сумніву, стануть народними героями України. І отримають громадську підтримку. І зможуть претендувати на найсерйозніші позиції в майбутньому владному розкладі, який, поза сумнівом, запустять їхні подібні дії.

Але поки в новітній історії таких фактів чиновницького бунтарства я щось не пригадую. Невже ніхто так і не ризикне повстати проти системи? Адже влада ж лежить просто під ногами.

Чи справжніх непокірних мало?

БЕЗ КОМЕНТАРІВ