Олександр Кочетков, політолог

Ну що, фатальні для ПАП слова «Президента у відставку!», нехай і з деякими застереженнями, на антикорупційному мітингу вже прозвучали. Їх назад у мегафон, як відомо, не засунути.

Звертаю увагу, що під час Євромайдану вимога відставки Януковича з вуст головних спікерів практично не звучала. Так звані «лідери Майдану» до останнього зустрічалися з президентом Януковичем, домовлялися, брали взаємні зобов’язання і все таке інше. А зараз протестні акції з такої вимоги почалися. Тобто без попередньої прелюдії одразу до жорсткого процесу.

Очевидних методів, тим більше мирних, реалізувати заявлену вимогу відставки Порошенка не існує. Відповідно, залишається або «розсмоктування» мітингу і глибоке розчарування, або ескалація протистояння, знову ж таки незрозуміло за рахунок якого ресурсу.

Так уже складається, що кожен з чотирьох попередніх президентів обов’язково проходив через стадію, коли він ставив собі питання: «Так навіщо я поліз у це президентство?! Біс поплутав і жадібне оточення умовив… ». Це дострокові вибори для Леоніда Кравчука, «Україна без Кучми» для Леоніда Кучми, «Універсал з регіоналами» для Віктора Ющенка, Євромайдан для Віктора Януковича.

Питання в тому, чи настав вже цей момент для Петра Порошенка.

Джерело: Александр Кочетков