Олександр Кочетков, політолог

Ми пам’ятаємо, що добру половину тих, хто голосував за ВОЗа в другому турі, становлять жорсткі противники ПОПа (хоча, судячи з парламентських виборів, Зеленський виграв би вибори і без них). І зараз ці вимушені прихильники заявляють: ось якщо Зе залишить в уряді Супрун (Авакова, Маркарову, Нефьодова і т.д. – потрібне підкреслити), то я його прокляну, хоча і так йому не особливо вірив/ла.

Громадяни, та він може хоч Порошенка в уряд взяти – і що це змінить? І хто зверне увагу на ваше фейсбучне обурення?

Не має жодного значення, хто саме і на якій позиції увіллється в бренд «Зе-команда»: всім керує і за все несе відповідальність Зеленський Володимир Олександрович. Оскільки він володіє найбільшою підтримкою суспільства і найпотужнішими важелями влади за всю історію незалежної України. Крапка.

Він, безсумнівно, ухвалить закон «Про імпічмент президента України», тому що йому не треба боятися ніякого імпічменту. І йому не треба віддавати якісь комітети або контрольні функції самопризначеній опозиції – вона може взагалі не з’являтися під куполом Ради. Оскільки, крім змін до Конституції, її голоси не потрібні, але і в цьому випадку Зеленський без труднощів зможе організувати собі конституційне голосування в парламенті.

Єдине, чого президент може побоюватися, це вуличних заворушень, інспірованих ззовні або зсередини. І в цьому аспекті Арсен Аваков має прекрасні шанси утриматися при владі, оскільки саме він контролює вулицю – і через поліцію, і через парамілітарні структури. Але і в цьому випадку залишиться лише до першої урядової кризи, яка можлива через 2-2,5 року.

Повторюю, як мантру: не склад уряду нам важливий, а публічний план його діяльності. По всіх напрямках – економіка, оборона, дипломатія, медицина, освіта та інше. З цифрами, датами і відповідальними. Не буде цього – нічого путнього не буде. А прізвища призначенців – другорядні, як, наприклад, точна інженерна назва всіх шестерень, які крутяться в коробці передач. Чи багато хто з нас точно знає пристрій планетарного редуктора? Але на автівках їздять всі.

Джерело: Александр Кочетков