Олександр Кочетков, політолог

ІНТЕРПОЛ І ПОЛІТИКА

Здивований, що Інтерпол зняв наших високопоставлених «колишніх» з розшуку тільки зараз. Треба пам’ятати, що це бюро займається саме кримінальними злочинами. А від будь-якого натяку на політику сахається, як поп-зірка від бомжа.

У 2005-2006 роках Україна мала прекрасні відносини з Інтерполом – постійно спілкувалися, брали участь в конгресах і акціях. Але навіть тоді було вкрай складно домогтися «червоної картки розшуку» на якогось очевидного корупціонера, на кшталт Ігоря Бакая. Оскільки він був у владі, і Інтерпол одразу вбачав переслідування за політичними мотивами.

Після Революції гідності громадська думка Європи була на нашому боці. Тож, Інтепол пішов нам назустріч, оголосив низку наших колишніх чиновників в розшук. Тим більше, що з боку України йшли запевнення, що всі злочини будуть негайно розслідувані, і всі докази надані.

Але навіть заочне засудження Януковича почалося тільки за часів Луценка – четвертого постмайданівського генпрокурора через три роки після того, як «колишні» втекли. З якого дива Інтерпол повинен розшукувати тих, проти яких розвалюються справи навіть в Україні, як проти Ставицького або Клюєва?

Знову ж щодо доказів. Не тих, які готовий прийняти український суд, а тих, які прийме європейський.

Ну, не залишали донецькі, при всій їхній дуболомності, розписок і свідоцтв в своїх злочинах. Працювала система, були усні розпорядження, які до справи не пришиєш. Знову ж, за три роки толерантності Президента Порошенка до «колишніх», розсмокталися навіть ті документи, які щось підтверджували.

А у Януковичів вкрадених грошей вистачає, щоби наймати професійних адвокатів і отримувати потрібні їм рішення судів. І наполягати на «політичному переслідуванні».

Тож, все, на жаль, закономірно. Наш шанс – проводити додаткові розслідування і знаходити залізні докази.

До речі, носії важливої ​​для такого слідства інформації нікуди не ховалися, сидять в парламенті. Той же Бойко, Льовочкін, Хомутинник і безліч інших. Хоча позбавляти громадянства і переслідувати бовдурів на кшталт Артеменка або тих, хто розговорився, на кшталт Онищенка куди актуальніше для влади.

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ