Олександр Кочетков, політолог

Опублікували соціологічні президентські рейтинги. І тут же почалося хапання за голову інтелігентної частини ФБ: «Як так, чому нагорі рейтингу суціль ті самі люди?».

Почнемо з того, що незвичайним в цьому рейтингу є тільки величезне охоплення опитаних – 30 тисяч. А фахівці знають, що цілком достовірні результати дає опитування в 2,5 тис., а при опитуванні в понад 15 тисяч надійність результату практично не підвищується. Але то таке: більше – воно краще, ніж менше. Якщо у замовника надлишок грошей, чому б і ні?

Те, що ЮВТ очолює рейтинг, – ніяка не новина, вона його вже кілька років очолює. Ось те, що ПОП другий – справжній вирок Революції гідності, але ж теж не сюрприз.

Ах, суспільству хочеться нових персонажів зі світлими обличчями і чистими руками?

А яким чином ці найновіші особи можуть потрапити в загальнонаціональний президентський рейтинг? Панове розчаровані про це подумали?

Політик починається з впізнаваності, потім йде рейтинг довіри. Але впізнаваність – вихідна. І без мас-медіа її не досягти.

Безкоштовними медіа у нас є соцмережі, Ютуб й інші Інтернет-проекти. Як то кажуть, «жахливо далекі вони від народу».

Головним чином, «раскручує» політиків телебачення. Але канали належать олігархам, і нікого «чужого», хто не обкладений зобов’язаннями, вони до себе не пустять. Або захочуть оплати за комерційними тарифами, що для початківця, чесного політика непосильно.

Глухий кут? Зовсім ні!

Якщо українське суспільство реально бажає знайти нових політиків, то необхідно заснувати спеціальний фонд, щось на зразок «Майбутня Україна», куди кожен бажаючий може пожертвувати якусь суму. Пам’ятайте, як жертвували на армію на початку 2014 року? На зібрані кошти проводиться публічні кастинг і відбираються два десятка чистих політиків зі своїми програмами очищення і розвитку України (Стенфорд та інші світові університети щороку таке роблять).

На зібрані гроші оплачується ефір на загальнонаціональному каналі і запускається телешоу, де учасники будуть розповідати про свої програми, дискутувати між собою і з експертами, зустрічатися з виборцями, їздити по країні.

Повірте фахівцю: через півроку існування описаної телепрограми ви просто не впізнаєте український президентський рейтинг.

Із задоволенням спродюсую подібний проект. Але він може початися не менше, ніж з 30 мільйонів гривень, пожертвуваних українськими громадянами на зміну політичної еліти.

Джерело: Александр Кочетков