Олександр Кочетков, політолог

Оскільки п’ятниця, і всі подумки вже на вихідних, то лаконічно про те, що привертає увагу громадськості.

Відставку Луценка в нинішніх умовах вважаю неймовірною.

По-перше, для Порошенка Генпрокуратура – єдина структура, яка може стримувати НАБУ. І, взагалі, Генпрокуратура цементує владу Президента. А нового свого Генпрокурора для Порошенка провести через Раду зараз буде дуже складно. По-друге, після відставки Генпрокурор Луценко негайно опиниться на допитах в НАБУ, тому він зробить все, щоби залишитися на посаді. А вже знає він достатньо, щоби вплинути на ПОП.

Щодо екстрадиції Саакашвілі.

Це блакитна мрія Порошенка: сплавити МС кудись подалі, і нехай там розряджають цю міну. Тому переговори про це, необов’язково в Мінську, зрозуміло, йдуть.

Але випхати Саакашвілі з України буде складніше, ніж сюди не впустити. Тому що це повинна бути блискавична операція, проведена з точністю голлівудського пограбування банку: ввечері якось затягнути Саакашвілі на допит, там же затримати, не давши зателефонувати, одразу перевезти до суду, там за півгодини ухвалити рішення про екстрадицію і одразу ж із суду перевезти на спеціальний майданчик в Жуляни, де вже гріє двигуни літак Нацгвардії. При нинішньому рівні готовності всіх силовиків обслуговувати Порошенка на шкоду своєму майбутньому описана схема виглядає фантастичною.

Щодо суду над Януковичем.

Це ж треба, щоби чисто символічне дійство із заздалегідь написаним вироком наші прокурорські виродки перетворили в натуральне судилище над Євромайданом! Причому якраз Генпрокурор Луценко, а зовсім не президент-утікач Янукович в цьому процесі виглядає відповідальним за застосування зброї… Ось вже зрада так зрада!

Якщо владі вдасться розв’язати свої проблеми з протестуючими в цьому році, то ситуація перейде в затяжний сценарій з майже рівними шансами. Якщо не вдасться, тоді більше шансів отримує сценарій, що веде до серйозного переформатування влади.

Джерело: Александр Кочетков