Олександр Кочетков, політолог

Неабияка частина ФБ різко перекваліфікувалася з експертів-фоноскопістів, здатних за телетрансляцією ідентифікувати голоси Саакашвілі і Курченка, на експертів-графологів, які на розмитому фото знаходять безліч почеркових особливостей, що підтверджують, що листи про співпрацю в ФСБ писав саме Петро Порошенко.

Якщо всі пишуть, то і мені можна. Тим більше, що по роботі доводилося працювати зі справжніми експертами у цих сферах.

Я не випадково об’єднав листи і розмови. У всі часи були люди, здатні імітувати голоси і фальшувати почерки. Не перевелися й тепер, лише Лексус і Вован чого варті. Тому справжня експертиза спирається на ті характерні ознаки, які можна виявити тільки за допомогою спеціальної апаратури. І обов’язковою умовою такої експертизи є наявність оригіналів, а не копій для дослідження.

І тут виходить цікава зв’язка. Якщо сторона Порошенка зможе надати для експертизи оригінали записів розмов Саакашвілі, то тим самим вона підтвердить автентичність листів Порошенка до ФСБ. Тому що крім як в ФСБ взяти оригінали записів неможливо, а там їх дадуть тільки тому, хто з ними плідно співпрацює.

Зрозуміло, що листи з’явилися саме як відповідь на записи. Що ілюструє давню істину: не судіть і не судимі будете. А вже якщо берешся когось звинувачувати, то будь впевнений у власній безгрішності.

Але головне – не в експертизах справжності.

Не спростоване владою розслідування «Аль-Джазіри» про свіжі масштабні зловживання в оточенні ПОП важить незрівнянно більше, ніж його розписки десятирічної давнини. Адже це – тільки епізод з багатогранної бізнесової діяльності нашого Президента, що суперечить закону. Той факт, що прямо, не через траст, який належить Порошенку, банк МІБ опинився в числі небагатьох процвітаючих – це кричущий конфлікт інтересів, достатній для процедури імпічменту. Сюди можна додати й інші приклади, пов’язані з бізнес-імперією ПОП.

І Порошенко прекрасно все це розуміє. І буде утримувати владу якомога довше будь-якими способами, оскільки безпроблемно залишити її він вже не зможе. І якимись викриттями його від влади не відсунути – плювати ПОП хотів на всі викриття, булькання депутатів і обурення народу.

Він буде розводити і вести «в’язкий базар» до останнього. Тому що визнає тільки силу. У нашому випадку це повинна бути добре організована дієва опозиція, підтримана всенародно і визнана міжнародним співтовариством. Все інше зводиться лише до випуску пари в Інтернеті з приводу чергових «вкидів» незалежно від того, наскільки реальним є засвічений компромат.

Джерело: Александр Кочетков