Олександр Кочетков, політолог

Напружена пауза перед забігом.

Чи помічали, як бігуни виходять на доріжку – розминаються, вітають глядачів, регулюють стартові колодки? Усейн Болт лучника з себе зображував…

Зараз у нас приблизно така ж ситуація. Нова влада ще тільки виходить на арену, на якій ще товпляться учасники завершеного забігу. Глядачі, в більшості своїй, свистять і обурюються, оскільки попередні учасники їх нічим не потішили.

А нові поки заповнюють передстартову паузу імпровізованими шоу – хто на що здатний. Звідси і це місцями явно епатажне навчання майбутніх нардепів. Звідси і тролінг, що відверто ллється через край, зі «звільненням» глави президентського офісу з того моменту, коли у нього виникне бажання. Звідси і ФБшна перестрілка Володимира Зеленського та Андрія Богдана з Андрієм Іванчуком з наміром «прибити його язик до столу», як казали в лихі дев’яності.

І навіть наїзд на Віталія Кличка, при всій його стратегічній виправданості, все одно виявився в пріоритетах тому, що поки немає загальнонаціональних тем і завдань.

Що характерно: учасники та вболівальники попереднього забігу, яких стає все менше, заздалегідь твердо переконані, що у нових все буде жахливо. І після першого кола їм доведеться зійти з дистанції. Нові ж посміхаються і натякають, що доля тих, хто програв – ковтати пил з-під чужих коліс. Бажано мовчки ковтати …

Прибулі з-за кордону судді теж у напрузі, не знають, чого чекати від невідомих бігунів, з яких станеться і поперек поля рвонути.

Але пауза скоро закінчиться. І всі чітко і однозначно побачать, хто і як готовий до вирішального забігу. І забудуть про всі фокуси і недоладності, що передували старту. Результат на фініші – важливіше.

Джерело: Олександр Кочетков