Олександр Кочетков, політолог

ШЛЯХІВ БАГАТО, АЛЕ ШЛЯХ ОДИН

Почитав «ДТ». Як казав великий спортивний коментатор Микола Озеров, «підтягуються інші учасники змагань».

Це до того, що і політики, і коментатори різко заговорили про дострокові вибори. І парламентські, і, що характерно, президентські.

Нагадаю, що я давно стверджую, що перевибори в Раду практично неминучі. І що в цьому році з президентством Петра Порошенка буде покінчено. Яким саме чином це станеться – є варіанти, але все до того йде.

Відповідно, зараз почнуться позиціонування, об’єднання і розмежування. Те, чим останнім часом займається Юлія Тимошенко – це позиціонування як непримиренного противника режиму Порошенко. Недавня зустріч Міхеїла Саакашвілі, Андрія Садового, Анатолія Гриценка та Василя Гацька – це з області можливого об’єднання. А ось чаювання Порошенка і Садового за наглядом Арсена Авакова – це явне розмежування.

І нам треба чекати фактичного розгортання передвиборчих кампаній без оголошення виборів. До речі, шоу навколо Романа Насірова ідеально вписується в кампанію «Порошенка-антикорупціонера». А недавнє рішення РБНО про блокаді – в «Порошенка-патріота».

Політична сила Порошенка давно перебуває у стані напівготовності до всього, включаючи повне переформатування.

«Нарфронту» вже не допоможуть жодні примочки, їм готуватися треба до цвинтарного сусідства з такими партіями, як, наприклад, «ЗаєдУ».

Радикали Ляшка ніколи нічим, крім самопіару, не займалися, тому в виборчу кампанію перейдуть автоматично.

У «Опоблоку» є проблеми з розподілом брунькуванням і, відповідно, з розподілом медійного та іншого ресурсу. І ще їм треба одночасно домовитися про взаємодію і з владою, і з опозицією, як у них прийнято.

«Батьківщина» відчуває себе куди менш впевнено, ніж власне Юлія Тимошенко, у якої натуральний ренесанс. А після налагодження взаєморозуміння з Дональдом Трампом – та к і взагалі. Тут ключ до успіху – у відмові від старих функціонерів і пропозиції нових смислів.

«Самопомочі», «Силі людей» і подібним, а також партіям націоналістичного спрямування терміново треба вирішувати питання або об’єднання, або розмежування в очах електорату, щоб не від’їдати відсотки один у одного.

У «Нашого краю» та подібних одна, але вічна проблема: є електоральне поле, немає достатнього ресурсу. Вирішать – будуть у новій Раді.

Що стосується президентських виборів, якщо АП вирішить піти на них поки рейтинг Порошенка не пішов у мінус, то тут усе очевидно: чекає шалене і останнє в історії України протистояння Порошенка і Тимошенко. Решта потенційних учасників – Саакашвілі, Садовий, Бойко і т.д. – приречені спрацювати на посилення або ослаблення головних фаворитів.

І про головне. Усе це абсолютно чудово, і попкорну під це можна вжити неміряно. Але ситуація в країні принципово не зміниться, якщо не зміняться головні правила функціонування нашого політикуму. Тому має намір підтримувати ті політсили і тих лідерів, які публічно гарантують запуск перезаснування України через новий Суспільний договір із відповідальним громадянством і цифровою демократією.

Ключове слово «гарантують», а не «пообіцяють»!

Джерело: Олександр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ