Олександр Кочетков, політолог

Існує така чудова книжка Г.Бєлих і Л.Пантелева, «Республіка ШКІД» називається, і фільм по ній. Там є епізод, коли вихованці школи-комуни влаштовують бунт, «бузу» по-тамтешньому, проти вихователів-«халдеїв».

Складається враження, що наша влада з подачі Президента Порошенка вирішила влаштувати своєрідну «бузу» проти західних партнерів України.

Взагалі-то, пильна увага Європи і США до подій в Україні завжди дратувала наших правителів. Які абсолютно переконані, що це саме вони, не бійці на фронті, а товстопузі печерські небожителі стримують орду зі сходу і тим самим рятують Європу і цивілізований світ. Тому святий обов’язок Заходу – аплодувати стоячи будь-якій забаганці нашої влади, видавати будь-яку суму на першу вимогу і аж ніяк не цікавитися, на що гроші витрачені.

А західні посольства – цікавляться, результатів вимагають, ефективності хочуть. Знахабніли, коротше. Гірше за Путіна вже…

Шалений неправовий наїзд на Міхеїла Саакашвілі, якого ще недавно називали «смотрящим від США», намір зняти Єгора Соболєва з посади голови антикорупційного парламентського комітету, а також анонсовані депутатами владної коаліції зміни в законі, які фактично знищать будь-яку самостійність НАБУ – це саме демонстративне «свято неслухняності».

Леонід Кучма теж так брикався, але свою багатовекторність він вибудовував як державну стратегію, а не як суто емоційну реакцію на вчинки «колишнього друга, який перетворився на ворога».

Так, було б непогано вести сильну незалежну політику – і зовнішню, і внутрішню. Але для цього, як мінімум, представники влади повинні зберігати свої багатства в гривні в українських банках, а не в доларах і євро за кордоном. І відпочивати не в Марбельї, а, наприклад, в Броварах.

Тому достатньо тій же фінансовій розвідці США покласти на стіл Петра Олексійовича низку циферок, що складаються в номери добре знайомих йому офшорних рахунків, і ця цікава арифметика негайно погасить будь-яку «бузу» з боку української влади. А якщо не погасить раптом, у що не вірю, то опозиційні протести отримають таку підтримку, про яку навіть не мріяли.

Щоби бути незалежним і самостійним, треба бути чесним. І опиратися не на кон’юнктурних силовиків, а на народ, який, якщо вірить, то і з автозаку визволить.

Але і плюси в нинішній ситуації теж присутні: хоч спростуємо наклепи пропагандистів недоімперії, які стверджують, що Україна лежить під Заходом і нікуди не поривається. Поривається, ось тільки не туди.

Джерело: Александр Кочетков