Олександр Кочетков, політолог

Кидайте в мене тухлими яйцями, але я вважаю, що апеляційний суд відновив на посаді Романа Насірова в повній відповідності з українським законодавством. Тому що в цій справі юстиції в сто разів менше, ніж політики.

Зрозуміло, що людина на посаді глави ДФС співпрацює з владою, з Президентом України, зокрема. Ну, і зрозуміло, виконує всілякі «побажання» влади – на того наїхати, цих «попустити» і таке інше. Саме так функціонує наша олігархічна система.

І поки Насіров робив все, що вимагали, він був хорошим і нічого немов би і не порушував. А коли один з підопічних Насірова Олександр Онищенко почав вивалювати на ПОПа тонни компромату, той розлютився. І зажадав зачистити весь бізнес Онищенка і тих, хто з ним співпрацював (з подачі того ж Порошенка, між іншим). І Роман Насіров моментально перетворився на корупціонера і ворога народу в жакардовій ковдрі.

Звичайно ж, моментом спробував скористатися Володимир Гройсман, щоби проштовхнути на звільнене крісло глави ДФС свою людину Мирослава Продана, який від Романа Насірова по суті не відрізняється. Відповідно, Насірова звільняли поспіхом, користуючись політичним моментом і не особливо заморочуючись через чистоту процедури.

І суд, аргументований досвідченими адвокатами Насірова, звичайно ж, скористався огріхами в процедурі звільнення.

До речі, я злегка спілкувався з Романом Насіровим у Президентському клубі, коли він виступав в якості кандидата в кандидати в Президенти України. І він був переконаний, що суд щодо звільнення виграє.

Загалом, для влади закон – це безмежні можливості, для народу – колючий дріт з охороною.

Джерело: Александр Кочетков