Олександр Кочетков, політолог

Знаю обох, хоча з Гримчаком ніяких справ не мав. Але тому, що він міг погоріти на хабарі, здивований не більше, ніж історією з Гладковським. Тому що Гримчак завжди носився з якимись вкрай паленими ідеями швидкого збагачення.

Нинішні чиновники в передчутті звільнення «пакуються» спішно і нахабно. І те, що схема чиновника з МінТОТ зав’язана через Мінкульт – це якраз не дивно. Хтось напоумив корупціонерів, що якщо брати поза зоною своєї виробничої діяльності, то нібито відкрутитися від обвинувачення буде простіше. І тепер регулярно йдуть схеми «перехресного запилення»: про «потрібне» рішення, наприклад, в дорожньому будівництві домовляється хтось із, наприклад, МОЗ. А по Міністерству охорони здоров’я тему може протягувати хтось із Мінекономіки і так далі.

А те, що затримання Гримчака – це наїзд на Луценка, дійсності насправді не відповідає. По-перше, голосування щодо відставки Луценка і так планується одним з перших на порядку денному нової Ради. По-друге, за період правління Порошенка Юрій Віталійович пішов у космос, відповідно, розійшовся практично з усіма своїми колишніми знайомими.

І дарма СБУ відкривала хитрий варіант з прокурором Горбатюком, щоби не віддати справу Гримчака в руки прокурора Холодницького, на якого начебто Луценко має вплив, хоча це чиста підслідність САП. Луценко б і так не кинувся нікого захищати. Тим більше, що Гримчак – давно у самостійному плаванні. А Луценко давно загрався у великі, як йому здається, ігри.

Джерело: Олександр Кочетков