Олександр Кочетков, політолог

Практично перестав писати про поточні події кампанії. Тому що електорального сенсу вони вже не мають, а з естетичним у нас традиційні проблеми.

Але прощальна гастроль, влаштована Президентом Порошенком біля Олімпійського, має кілька характерних особливостей, які заслуговують на увагу.

Зокрема, очевидно, що Порошенко прекрасно розуміє, що вибори він уже програв. Про це свідчать не тільки застереження на кшталт «на моїй останній зустрічі з громадськими активістами…», але і куди більш значимий для нього фактор жлобства. Тобто ПОП вирішив заощадити і не орендувати весь стадіон та ще й привозити з країни 70 тисяч осіб, оскільки ця гальванізація не пожвавить його політичний труп.

До речі, проблеми з роботою виборчих комісій пов’язані і з тим, що штаби ПОПа перестали платити своїм членам комісій.

Навіщо ж Президент продовжує агітаційні заходи?

По-перше, ірраціональна надія на диво, властива багатьом невиліковно хворим. А раптом…

По-друге, спроба хоча би зменшити непристойний розрив у другому турі, що потішить гіпертрофоване самолюбство ПОПа і злегка поліпшить його позиції на переговорах із Заходом, де він сподівається отримати згоду на балотування його в Європарламент. Що, на його переконання, забезпечить йому відсутність кримінального переслідування в Україні. Наївний… Та й розрив тільки зростає.

По-третє, Порошенко, знайомий з благородством лише теоретично, не може втриматися від спокуси покидати фекаліями в ненависного, але недосяжного суперника. А також змусити його діяти за нав’язаним сценарієм. Хоч у дрібниці, але настояти на своєму.

Я про горезвісні дебати на «Суспільному» 19 квітня.

Президент під «Олімпійським» чітко натякнув, що виступ Володимира Зеленського на стадіоні може і не відбутися. Тобто, якийсь телефонний терорист повідомить, що стадіон заміновано, і поліції доведеться не пускати на нього людей. А Зеленському замість унікального за масштабом для України політичного шоу доведеться відправлятися на «Суспільне», де на нього чекатиме задоволений своєю вдалою дрібною витівкою ПОП.

Правда, є й інший варіант. Штабісти ПОПа намагаються умовити його зробити ще один «прорив на чужу територію». Тобто, згорнути свій виступ на «Суспільному» і з помпою відправитися до Зеленського на стадіон. Підтвердити наостанок, що він боєць і все таке.

Мотивація штабістів зрозуміла: виступ на «Суспільному» – без грошей, а на прориві на «Олімпійський» можна освоїти солідний бюджет. Такий собі дембельський акорд.

Джерело: Alex Kochetkov