Олександр Кочетков, політолог

ЗАТРИМАННЯ НАСІРОВА: ПІДСУМКИ

  1. Затримання все таки відбулося попри очевидні огріхи в діяльності НАБУ. І це говорить, що прямого ігнорування обуреної громадськості влада явно побоюється. І це головний підсумок.

2. Затримання не відбулося б, якби не громадська активність біля суду. Але ця активність лякає не лише нашу владу, але й західних партнерів, які в цьому вбачають прямий тиск на суд.

3. У затриманні Насірова є досить зачіпок, щоб його успішно оскаржити, про що адвокати вже заявили публічно. Тож, виграний тільки перший раунд, а їх – як в професійному боксі. Правда, і звинувачень Насірова вистачає на довгу гру.

4. Президент Порошенко, як і передбачалося, поспішає приватизувати антикорупційний тренд, щоби справити враження на Штати.

5. Нам дійсно потрібен антикорупційний суд, хоча б для того, щоби він працював, як супермаркет – 24/7. Взагалі, антикорупційні силовики – НАЗК, НАБУ, антикорупційна прокуратура, антикорупційний суд – мають сенс лише як зародок майбутніх очищених органів силового блоку держави. Але якщо нинішня влада впливатиме на їхнє формування, як зараз, то діла не буде.

6. У затриманні Насірова позначився американо-грузинський слід Саакашвілі. А що, арешт Насірова, котрий скривдив Марушевську, та й ще й напередодні 8 березня – дуже символічно і по-джигитськи.

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ