Олександр Кочетков, політолог

От не гадав, мріючи у «Гранях +» разом з Вами, шановний Юрію Луценко, про світле майбутнє України, що доведеться вести полеміку через соцмережу. Та ще й виступаючи на боці Юлії Мостової, з якою у Вас завжди були взаємини кращі, ніж у мене. Але то таке.

Ви самі, Юрію Віталійовичу, проасоціювали владу та її прихильників з оптимістами. Відповідно, ті, хто владу критикує, стали для Вас песимістами та зрадофілами. Так що нічого особистого: песиміст з досвідом відповідає досвідченому оптимістові.

Ви стверджуєте, що ми, песимісти, своєю критичною увагою до слів та дій влади сіємо зневіру та тягнемо країну назад. От тільки не треба ототожнювати себе та Україну, що, до речі, намагалась зробити кожна українська влада: пам’ятаємо – «мій народ, моя нація»… Ви дали розлогий перелік перемог та досягнень влади. Не буду прискіпливим, лише три зауваження.

По-перше, вас, оптимістів, дратують Віталій Шабунін та інші критикани-антікорупціонери? Але ж саме завдяки їхньому тиску створені НАБУ, САП, НАЗК, чиїми результатами ви користуєтеся для переможних звітів.

По-друге, нас не захоплює кількість подань про зняття депутатської недоторканості. А навпаки – бентежить, чому стільки корупційної наволочі пролізло саме у владну коаліцію в Раді, чому їх у цю коаліцію охоче взяли?

По-трете, на наше переконання, безвіз отримала не оптимістична влада, а ті наші вояки, які віддали життя за Україну на Донбасі. Це їх вшанувала «безвізом» для України приголомшена такою самопожертвою Європа. Яку, між іншим, ви теж долучили до зрадофілів. Інакше чому поважні західні дипломатичні працівники у розмовах з експертним середовищем все частіше висловлюють ту саму зневіру та втому від українських можновладців?

Ви чудово знаєте, що ми, які не погоджуємося з владою, не тільки критикуємо. Сергей Дацюк розробляє філософську концепцію розвитку конкурентноздатної України у сучасному світі. Починав співпрацювати з владою, але їй стратегія виявилася непотрібною. Юрій Бутусов фактично створює героїчний літопис війни з Росією – те, чим повинна, але не хоче займатися влада. Юрий Касьянов продовжує розробку безпілотників для фронту попри всі проблеми, які намагається влада створити йому. Святослав Стеценко займається військовим навчання громадян. Ті, хто пройшли його «Український Легіон», фактично є паростками тієї територіальної оборони, про яку ми з Вами, Юрію Віталійовичу, розмовляли на початку 2014 року і створення якої Ви тоді щиро підтримували. Та й Юлію Мостову не варто зараховувати до тих, хто тільки скиглить та тиражує безнадію.

Приклади можна продовжувати. Але немає сенсу. Бо Ви особисто знаєте, якими дієвими та ефективними можуть бути Ваш щирий шанувальник Ігор Коломойський, Ваш колишній керівник по уряду Юлія Тимошенко, та навіть Ваш давній знайомий Міхеїл Саакашвілі, яких влада зробила своїми ворогами. Натомість, колишні «регіонали» все частіше виступають у якості партнерів.

Тим не менші, ті, кого «оптимісти» долучили до ворогів країни, попри усю критичність, активно підтримують ті дії влади, які посилюють країну, як було, наприклад, із забороною ворожих соцмереж та програмного забезпечення.

І, наостанок. Ви кажете, що у табір влади прийдуть нові люди і замінять вас. Ось тут погоджуюся беззаперечно! На вимогу громадськості буде запущено процедуру нового Суспільного Договору, який забезпечить реальне очищення та оновлення влади. Кожному доведеться робити остаточний вибір. А можновладці будуть нести відповідальність за кожну невиконану передвиборчу обіцянку.

Тому наголошуємо: справжні оптимісти – це ми, тому що віримо в таку цивілізовану Україну. І цей час вже незабаром.

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ