Олександр Кочетков, політолог

Взяв участь у записі програми «Гроші» на «1+1» про технології виборчих фальсифікацій. А в якості підготовки погортав Кримінальний кодекс України.

Цікаве читання, я вам скажу. Особливо для тих, хто хоче ризикнути задля протизаконного підігрування ПОПу.

Ось, наприклад, стаття 157 КК «Перешкоджання здійсненню виборчого права». І до цього перешкоджання віднесено все-все-все: і сітки, і агітатори, і прямий підкуп, і каруселі, й інше. І там – від двох до чотирьох. Якщо групою осіб, а так воно і буває – від трьох до п’яти. А якщо вплинуло на результати, то взагалі від семи до дванадцяти засмагати. Але не на Мальдівах, а на зоні.

А стаття 158 КК «Надання неправдивих відомостей про підсумки голосування» – це про фокуси з підрахунком, вкиданням і псуванням бюлетенів, підтасовування протоколів і так далі. Тут теж від семи до десяти – мало не здасться.

Причому фальсифікації у нас таки не безкорисливі, а за гроші. За тіньові корупційні гроші. І якщо правоохоронці підуть по цій лінії, то термін може вийти з повною конфіскацією.

Ах, громадяни фальсифікатори, вам обіцяли, що прикриють, що нічого за це не буде? Ну, ПОП і бійцям на фронті по тисячі в день обіцяв – і що? Та й морякам, яких в Керченську протоку направили, теж безпеку гарантували. Що, мовляв, через пару днів їх додому повернуть…

Ах, вас переконали, що поліцейські самі до вироку довести не зможуть, тому що прокуратура під Президентом?

А навіщо вирок? Поліцейські, коли вчепляться, вони і без вироку всю кров вип’ють. Тож, ви їм самі «зароблене» на виборах віднесете. Тільки вдвічі більше.

До речі, якщо взяти гроші, які за фальсифікації пропонують, і нічого не робити, то від колишнього Президента не запитають – вони самі собі схрони шукати будуть, а від нового, напевно, вийде респект і повага.

Є над чим подумати, якщо є, чим.

Джерело: Александр Кочетков