Олександр Кочетков, політолог

Побачив виступ Петра Порошенка в Раді з приводу ЄС і НАТО в Конституції. Потім подивився на «1+1» ток-шоу за участю майже всіх основних опозиційних кандидатів патріотичного спрямування плюс Арсен Аваков.

Можу констатувати, що ПОП занадто необачно повірив, що томосом він купив навіть Господа Бога, а вже українських виборців купить/розведе тим більше.

Він явно вірить, що більшість українців не розбереться, що між декларацією про ЄС і НАТО і вступом в НАТО і ЄС – прірва завширшки у десять років, в кращому випадку.

Президент виступив у Раді для самозамилування – дивіться, який я великий! І ніщо мене не зупинить.

Але ми ж пам’ятаємо, що «цивільних треба відсікти», і навіть нечисленний пікет активістів змушує безстрашного Президента просочуватися в ЦВК через службовий вхід. Ось цей осміяний соцмережами «задній прохід» електорально переважує весь імітаційний пафос конституційних змін.

Зарано ПОП став почуватися навіть не мажоритарним акціонером своєї країни, а її одноосібним власником, на зразок Владіміра Путіна. А всі решта – і дихають виключно згідно з його врішенням.

На телеканалі Ігоря Коломойського зібралися ті, хто категорично з цим не згодні. Мабуть, вперше критика президента Порошенка в загальнонаціональному ефірі звучала так жорстко, з різних боків, але спокійно і аргументовано. Противники ПОП в прямому ефірі продемонстрували, що готові взаємодіяти заради перемоги над загальним політичним противником. Це, звичайно, далеко не єдиний фронт, але навіть таке ситуаційне об’єднання для протидії фальсифікаціям серйозно впливає на настрій виборців. А ще обіцяв підтягнутися Володимир Зеленський…

А Порошенко – один. І більшість нібито соратників його люто ненавидять – за небажання ділитися, панство, капризи і безглуздя, як у принца-інфанта. Та ще й міністр МВС хіба що білий светр з червоним сердечком забув на ефір одягти…

Але погублять ПОПа не стільки політичні недруги, скільки розрив між тим, що він придумує про найуспішнішу в Європі економіку, найбоєздатнішу в Європі армію, найправославнішу в світі церкву, і все це небувале щастя – виключно його президентськими зусиллями, і реальним життям українців. Два світи – вигаданий і реальний – здатні розчавити авантюриста не гірше, ніж прес для старих авто.

Джерело: Александр Кочетков