Олександр Кочетков, політолог

ТЕЗИ З ПРИВОДУ ПРОРИВУ КОРДОНУ

Феномен Саакашвілі в Україні виник виключно через те, що активні громадяни не люблять владу на чолі з президентом Порошенком. А не люблять вони її тому, що АТО не завершили за години, долар не став по вісім, бійці на Донбасі не отримали тисячу в день і мільйон на страховку. І так далі. Менше брехати не пробували?

Від людей, які двічі приходили до влади саме на хвилі народного обурення, чути про те, що народ не мав права підтримати Саакашвілі – це приклад еталонного лицемірства і цинізму.

Обурений народ зганьбив Україну в очах усього світу? Так стверджують лицеміри побутового рівня. Вони хочуть сказати, що світ не знає, яке беззаконня у нас коїться? Це влада ганьбить Україну, а не ті, хто проти неї виступають.

Чи можуть судити учасників прориву? Влада може спробувати і облажатися ще більше. Немає кримінальної статті за незаконний перетин кордону – лише адміністративна. А вже ідіотська, заяложена, як черевики бомжа, вигадка щодо мінування прикордонного пункту просто позбавляє шансів засудити учасників прориву, оскільки в цьому випадку вони діяли в умовах форс-мажору, обумовленого Кримінальним Кодексом України. Єдина тема – зіткнення з прикордонниками і поліцейськими під час прориву.

Чи відкриває прорив Саакашвілі дорогу в Україну для Арбузова, Захарченка та інших «колишніх» на чолі з Януковичем? Тільки в тому випадку, якщо вони зможуть відкрито зібрати тисячі прихильників серед українських політиків, силовиків і громадян. А зібрати вони їх зможуть, подібно Саакашвілі, тільки на хвилі невдоволення чинною владою. Так що крутимо дулі в дзеркало, ревнителі стабільності!

Коломойський грошей Саакашвлілі не дасть. Але він дасть їх Рабіновичу – своїй давній довіреній особі, з яким вони були партнерами, наприклад, по футбольному клубу «Арсенал» (про фінансову підтримку Майдану згадувати не будемо). Саакашвілі і Рабінович? В українській політиці можливі найдивовижніші альянси! Мезальянси теж.

Чи піде Саакашвілі штурмувати Адміністрацію Президента, Верховну Раду або Кабмін? Ну, хіба що в телепередачі на «НьюсВан», оплаченій Коломойським. Міхо ж популіст, а не ідіот.

Чи перетворює Саакашвілі тріумфальний прорив кордону із записного популіста на ефективного державного менеджера? У жодному разі! Але цей прорив проломив можливості для серйозного переформатування нашого політикуму.

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ