Олександр Кочетков, політолог

Часто вживаю словосполучення «країна, в якій хочеться жити». Синонім «справедлива країна». Хочу розшифрувати, що маю на увазі.

Це такий суспільний устрій, в якому розумні, чесні, активні, працездатні громадяни мають перевагу над тупою, злодійкуватою, ледачою сволотою. Перевага не миттєва, а скоріше, як із зимовою гумою на машину. Розумний поставить її та пересувається безпечно і швидко. А дурний продовжує хвацько їздити на літній та нарешті кудись в’їде.

Якщо продовжити автомобільну ілюстрацію. Зараз на більшості автівок є відеореєстратори, які самі фіксують (за піковими перевантаженннями) і зберігають в пам’яті небезпечні моменти на дорозі. Уявімо, що ці записи від усіх учасників руху автоматично скидаються в якусь базу. Просунута програма їх аналізує, за необхідності використовує відео зі стаціонарних дорожніх камер, інших автівок, які були на місці події.

Проаналізоване відео з усіма підтверджуючими матеріалами потрапляє до інспекторів поліції, які виписують штраф. Причому його розмір диференційований, залежить або від доходів водія, або від марки його авто – що більше. Не згоден – в суд, але тоді, якщо програєш, заплатиш удвічі більше.

Упевнений, що впродовж декількох місяців у нас перестануть паркуватися, де попало, проскакувати на червоний, мажорствувати на швидкості за сто п’ятдесят в місті та поспішати у справах на смузі громадського транспорту. І аварійність на дорогах, яка забирає тисячі життів за рік, рішуче знизиться. А хто продовжить порушувати – просто втратить водійські права й автотранспорт.

Подібні системи, що стимулюють законослухняну, осмислену та чесну поведінку громадянина, повинні бути в кожній сфері суспільних відносин. І ось тоді ми точно будемо «не Росія».

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ