Олександр Кочетков, політолог

ПРИЩИК ШОКІНА

Наша влада, звичайно, кінчена на всі гроші, але це не заважає їй бути цинічно прагматичною. Адже без цього мародерствувати не вийде. Відповідно, все, що відбувається у владі, і всі значущі події навколо неї слід розглядати в розрізі практичному – пошук варіантів самозбереження.

Таким чином, вважати, що спроби дуже хворого і дуже неправедно багатого Шокіна відновитися на посаді Генпрокурора є самодіяльністю – все одно, що повірити в свободу волі поршня в циліндрі ДВС. Ні, звичайно, йому дали команду, щоби в разі звільнення посади Юрієм Луценком Шокін зайшов туди повз затвердження Радою. А інакше Президент Порошенко втратить свого генпрокурора, що для нього рівносильно явці з повинною.

Тобто, це прищик на носі, який говорить про те, що в організмі йде запальний процес. Юрій Віталійович з нинішньої посади може піти тільки на одну з двох позицій: або на вулицю, або на пост прем’єр-міністра. Інших опцій при знанні персоналій сьогодні на думку не спадає.

Оскільки інформації щодо спроб Луценка заарештувати Гладковського або когось настільки ж близького Порошенкові діяча не надходило, то мова про вулицю не йде. Значить, йдеться про прем’єра або, з урахуванням настроїв Ради, про в.о. прем’єра на цілком конкретний термін.

Пришестя Луценка на пост прем’єра ефективне тільки для використання його в ролі прем’єра-агітатора. Тобто  яскраво і дотепно розповісти людям, що ось завтра все буде саме так, як треба. І забезпечити швидкі тенденції, які можна трактувати в цьому ключі.
А значить, на рівні АП задумалися про вибори – нав’язані ззовні або з власної ініціативи, поки електоральний рейтинг остаточно не розсмоктався.

Ну, і останнє: з самого початку року з наполегливістю Кассандри кажу про те, що в цьому році Порошенко перестане бути президентом. При цьому додаю, що побачимо, оскільки повз нас не пройде. Хоча поєднати це щастя з переобранням Верховної Ради теж було б непогано.

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ