Олександр Кочетков, політолог

У Мережі з’являються зловтішні захоплення з приводу того, що Петро Порошенко змушений ходити на допити, а ще й на поліграф загрожують відправити.

Ну, з точки зору зменшення політичної ваги, перетворення на токсичну фігуру й інших кроків з підготовки чергового «терпіли» до процедури «стрижки» все безумовно правильно. Але з точки зору суспільної справедливості – категорично ні.

З позицій справедливості ПОП, як і будь-який інший функціонер, повинен отримати переконливу доказову базу і об’єктивний обвинувальний вирок з конфіскацією неправедно нажитого. З конфіскацією до бюджету, оскільки корупція йде з бюджету, тобто з наших кишень, то й повернутися корумповане має в наші кишені.

У разі націленості на справедливість, а не на «стрижку», слідство не повинно даремно смикати головного фігуранта. Наприклад, у справі про незаконну купівлю телеканалу «Прямий» треба брати займатися топ-менеджментом каналу, з’ясовувати тіньову схему фінансування каналу (персонажі типу Матвія Ганапольського не працюють менше, ніж за 20.000 $ в місяць), отримувати докази і зізнання, що виводять на найближче оточення ПОПа, а вже потім невідворотно припирати його до стінки.

А те, що відбувається зараз, нагадує поєднання корисного з приємним: знищення заклятого політичного ворога одночасно з підготовкою його до позбавлення нажитого, але не в держкишеню, а в кишені Ігоря Коломойського, Андрія Кравця та інших. Тому що це буде лише новий виток несправедливості.

Джерело: Александр Кочетков