Олександр Кочетков, політолог

Заговорили про об’єднання «Нарфронту» і БПП. Туди ж, за логікою речей, можуть долучитися і мажоритарники від влади, які сподіваються проскочити вдруге в окрузі, а також депутати від груп, афільованих з владною більшістю – «Воля народу» та інші подібні.

Ну, нижня «чуйка», на якій сидять і відчувають небезпеку, у нашої влади завжди була розвинена непогано. Але в реальне об’єднання цих структур і людей повірити не вдається.

Перш за все, явна мета такого об’єднання – збереження себе у владі. А це не ковчег, це така маленька рятувальна шлюпка, яка перевантажена вже тоді, коли спускається на воду. Зайві там не потрібні, скоріше, доречне скидання баласту.

Знову ж таки, для наших правителів влада – синонім доступу до фінансових потоків. А вони міліють – зусиллям тиєї ж жадібної і недолугої влади. Тобто в цій перевантаженій рятувальній шлюпці на всіх категорично не вистачає припасів. Особливо, якщо врахувати менталітет володарів: ПАП явно хоче загребти все під себе і торгувати недоторканним запасом до останнього.

Так, «фактор Саакашвілі» лякає і змушує шукати порятунку. Об’єднання влади в один кулак здатне серйозно ускладнити діяльність опозиції. Але опозиція має таку-сяку, але ідею справедливості. А яку ідею може запропонувати влада? І суспільству, і навіть самій собі?

Найімовірніше, спроба об’єднання закінчиться чисто формальними деклараціями. А то і згасне потихеньку. Тому що мародери не вміють домовлятися. А вже про особисті протистояння в нашій владній верхівці можна написати ще одну «Кайдашеву сім’ю».

І навіть якщо станеться диво – в Києві підпишуть меморандум про об’єднання БПП «Нарфронту» та інших, то на місцях ці гнилі нитки порвуться при першій серйозній справі.

До речі, спроби структурування та об’єднання політичних сил – явна ознака прийдешніх виборів.

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ