Олександр Кочетков, політолог

Одразу зафіксую: до підготовки з’їзду ЮВТ відношення не мав, дивився трансляцію і бачив те, що і більшість коментаторів.

До цього найбільш резонансно і ефектно вступив в кампанію Володимир Зеленський зі своїм новорічним сюрпризом. Правда, саме висунення в вигляді піца-корпоративу сильного враження не справило.

У Юлії Тимошенко вийшло дійсно масштабне дійство за американськими стандартами – із залученням сім’ї, знакових громадських фігур і висвічуванням всього життєвого шляху.

Як фахівець, повідомляю: придумати можна всяке, але в реалі все зазвичай йде «злегка по-дебільному». А постановникам ЮВТ задум вдалося реалізувати, про що свідчить грандіозний хайп у лавах порохолюбів.

Там вважали: якщо вони намалюють на плакатах «Армія, мова, віра», то автоматично приватизують ці теми. Не працює.

З’їзд пройшов, зрозуміло, українською мовою, на якому говорили навіть ті, від кого я не очікував, зокрема, Олександр Тимошенко.

І підтримав висунення ЮВТ стовп українського православ’я патріарх Філарет – ось вже на кого важко навісити чергове тавро «руки Москви». Як, до речі, і на Леоніда Кравчука, одного з батьків нашої незалежності, який говорив про ЮВТ саме як про державника.

«Першого президента купили»? Ну-ну… Особисто чув від Леоніда Макаровича схвальні слова на адресу Тимошенко задовго до цих виборів. І Міхеїла Саакашвілі купили? А нічого, що Міхеїл Ніколозович, як людина благородна, просто виправив ту підставу, яку йому влаштували на ЗІКу за командою політтехнологів ПОПа?

За скільки можна купити Паоло Коельо, якого видали у світі накладом у понад 300 мільйонів примірників, який двічі зустрічався з ЮВТ і в своєму привітанні відзначив саме її залізний характер і цілеспрямованість (це до того, хто є хто в українській політиці).

Але я просто прагну почути версію порохолюбів, з якого дива недавній Генсек НАТО і діючий радник Президента Порошенка Андерс Расмуссен вирішив при вітати висунення ЮВТ? Ще раз: чинний радник ПОПа з просування України в НАТО вітає висування тієї, кого владна пропаганда обзиває «проросійським кандидатом»? Або Тимошенко і НАТО купила?

І про армію.

Наші герої борються з недоімперією за свободу. За нашу і свою свободу. В тому числі, за непередбачуваність виборів, право мати свої політичні симпатії та антипатії. За право на помилки, врешті-решт!

Фронтовики, які вийшли на сцену з’їзду «Батьківщини», були рядженими? Ні? Тоді замовкніть і поважайте вибір вільних людей!

Ах, назвати Тимошенко політичним кіборгом – це цинізм? Ну, не вам, порохолюбам, мудрувати про цинізм після відповіді ПОПа на питання про корупцію під час томос-туру. Ви пройдіть дві політичні «посадки», зраду найближчих соратників, поразку на виборах і поверніться після цього в політичний топ, а потім міркуйте, у кого характер залізний. Чому я, не шанувальник ПОПа, визнаючи його освіченість, ораторський та інші таланти, визнаю його перемогу, якщо її визнають західні спостерігачі?

Але це емоції, вибачте.

Якщо порівняння з кіборгом – цинізм і провал ЮВТ, що відвертає від неї виборців, тоді цей епізод будуть нескінченно крутити по провладним телеканалам, як крутили, якби хтось на з’їзді запнувся і впав, виходячи на сцену. Але ж не будуть, правда, МінСтець?

Ах, тепер «бірюковцям» треба придумувати, як барвисто прив’язати до армії ПОПа? Думати корисно, що-небудь вигадають.

І останнє. Це просто чудово, що в різних політичних таборах є люди, які пройшли фронт. Тому що якщо вибори закінчаться громадянським протистоянням, то фронтові побратими, які знають ціну життя і смерті, не стануть стріляти один в одного по команді політиків. Суджу про це по афганцям, які вже опинялися в подібних ситуаціях, і бойове братство взяло гору над політичною кон’юнктурою.

До речі, Юлія Тимошенко вибори ще не виграла, все тільки починається. Тому що Україна, слава богу, не Росія.

Джерело: Александр Кочетков