Олександр Кочетков, політолог

На рідкість подвійне відчуття від того, що відбувається. І ще більше – від можливого. Сам неодноразово повторював, що застосування зброї для розгону блокади на крові призведе до некерованої ескалації громадянскього протистояння в Україні. В процесі якого учасники протесту, за участю ветеранів війни, зметуть нинішню владу. Але це ж різко підвищує імовірність фатальних для України сценаріїв.

Країна прагне очищення і оновлення. Але вона реально не готова до того, щоб ці процеси пройшли планово, осмислено і цивілізовано. Не видно лідерів, що мають план перезаснування країни, який можна реалізувати, суспільство не має виразної мети, політикум нескінченно відірвався від суспільства.

Але ж у котла, що стоїть на вогні, зриває кришку не тоді, коли все готово, а коли вода закипає. З громадським обуренням – те ж саме. Коли відбувається, тоді і відбувається. Без будь-якого плану.

Поки що редути блокадників намагаються прибрати без стрілянини. Зрозуміло, що якщо продовжать, без стрілянини не обійдеться. Знову ж пішли стихійні процеси на зразок захоплення Рівненської обладміністрації: з якою метою, який в цьому сенс – загадка.

Але ось що ясно: більше за всіх інших до розвитку ситуації готовий Арсен Аваков. І, відповідно, йому більше за всіх інших це на руку. І він в спілкуванні з пресою особливо і не приховував, що потенційно готовий припинити в країні те, що він називає бардаком.

Під міністром МВС – прекрасно озброєна і вимуштрувана Національна гвардія. І під ним же батальйон «Азов» разом з його Цивільним корпусом. І якраз Аваков публічно зайняв близьку до блокадників позицію щодо припинення діяльності Сбєрбанку РФ в Україні. А активісти «Азова» почали боротьбу з банкоматами російських банків. Що характерно, поліція нікого з них не затримала. Дуже дивно.

У жодному разі не стверджую, що це Аваков затіяв багатоходову дестабілізацію країни, що дозволяє йому прийти до влади. Але все може скластися саме таким чином, якщо протистояння посилюватиметься.

Так чи інакше, ситуація близька до критичної. Причому, в будь-якому варіанті розвитку подій: перемагають протестанти – маємо хаос, оскільки немає ані плану, ані лідерів. Влада душить протести – маємо сваволю чиновників і вже зовсім безмежне розграблення залишків країни.

Але все одно – прорвемося!

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ