Олександр Кочетков, політолог

Сьогодні коментарі, в основному, доводиться давати з приводу типу звіту прем’єр-міністра перед пресою. Так ось.

Є людина-функція. Такими були прем’єри Кінах, Єхануров – виконує завдання, як уміє, і не мудрує понад покладене на нього. А є людина-фікція. Це пан Гройсман – персонаж без політичного бекґраунду, без визнаних досягнень і яскравих вчинків. Його виловив Порошенко, тому що свій, вінницький, щоби він сидів тихенько і слухняно виконував, що скажуть. Але персонаж уявив собі власну велич, натурально вважає себе найкращим прем’єром України.

До того ж він, судячи з усього, пообнімався з Ляшком в кулуарах або ще щось, але клоунську заразу підчепив конкретно.

Несе пургу, як в лютому. Оцінив Тимошенко в 40 ярдів доларів – він же її хоче в якості рахунку погашення боргу перед «Газпромом» передати. І ще плете про те, які кроки треба було зробити три роки тому, що ще раніше.

Блін, взяв в руки свою програму уряду і по пунктах: зроблено – не зроблено, чому. Тебе не влаштовує кабальний газовий договір від 2010 року? Доповів, що особисто ти, як свого часу спікер і прем’єр, зробив для його розірвання. Що, анексія і війна – недостатні для цього приводи?

А він про макроекономічну стабільність, що ним досягнута, заливає!

Я спеціально поцікавився, чи можна цією макростабільністю за комуналку розрахуватися? Жоден банк не погоджується. І в магазинах її не приймають.

Мінімальна зарплата виросла на відсотки, а комунальні тарифи – в рази. Ось і вся макроекономіка. Про індекс боротьби з корупцією та інвестиційної привабливості й згадувати ніяково, тут навіть Ляшко збентежився.

Щастя Гройсмана в тому, що голоси за його відставку, звичайно ж, є. Немає узгодженої кандидатури замість нього. Якщо з цього рівняння виключити Президента, то Рада помножила би прем’єра на нуль з превеликим задоволенням. Та й зараз до кінця не зрозуміло: чи депутати проголосують за ще рік імунітету, чи візьмуть звіт уряду до відома і підвісять його на гнилій нитці.

Покаже він, як треба керувати країною … Краще б не показував своє хамство, щоби країну не ганьбити.

Джерело: Александр Кочетков 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ