Олександр Кочетков, політолог

ПРО РЕАЛІЗАЦІЮ ГЕОПОЛІТИЧНИХ ПЕРЕДБАЧЕНЬ

В кінці минулого року я опублікував на «Хвилі» статтю «Як завершиться президентство Петра Порошенка», де констатував, що не бачу, яким чином влада (та її уособлення Президент) перепливе рік в нинішній конфігурації. Причому роль айсберга покликана зіграти нова адміністрація Білого Дому.

Базувався цей мій прогноз на натяках осіб, що беруть в цьому участь, та інших нюансах, які є значущими лише для професіоналів. І ось днями мав предметну розмову з людиною, яка володіє інсайдерською інформацією з Вашингтона. Підкреслюю: інсайдерською!

Я, слава богу, не Пономар – в суперанаконд, драконів та інших міфічних звірів не вірю. Але мені було приємно почути, що Штати не мають наміру відмовлятися від України і здавати її оптом «другу Владіміру». Не менш порадувало, що оточення Д.Трампа знає про всі наші підходи, включаючи «війну за незалежність України за допомогою товарообміну з окупантами».

Тому бесіда Трампа з ЮВТ до зустрічі з Президентом Порошенком – це не дипломатичний казус, а продуманий жест, покликаний продемонструвати, наскільки Штати не влаштовує те, що коїться в українській владі. І яким шляхом вони мають намір йти для виправлення ситуації.

Відповідно, будуть і наступні контакти – і з Тимошенко, і з іншими помітними політичними фігурами, які позиціонують себе як послідовні противники чинної олігархічно-клептократичної влади.

Тож, «до нас їде ревізор». Має бути жорсткий аудит і подальша зачистка українського політичного поля від мародерів і відвертих злодюг, про що Петра Олексійовича вже сповістили. Саме це факт і лякає наших володарів до істерик в прямому ефірі. До речі, намір Трампа про тотальну зачистку української влади чомусь дратує Кремль не менше, ніж вимога забратися з Донбасу і повернути Крим. От же ж дивно!

А першою мішенню обраний Прем’єр-міністр В.Гройсман. Тому що цей мішок з піском бажає скинути з дірявого аеростата навіть найближче оточення Порошенка. Не секрет, що його просували в Кабмін як чергового міцного господарника – мовляв, в політиці не тягне, але з комуналкою порядок наведе. Він і навів – такий, що Україну легко можуть знеструмити як окупанти, так і стихійні протестанти.

Але важливіше, що у прем’єра раптом прорізався фантастичний апетит. Корупційний, зрозуміло. У нападах обжерливості прем’єр не став ремонтувати дороги, як обіцяв, а раптом поліз в стратегічні сфери країни, в оборонку і кібербезпеку, не просто віджимаючи теми під себе, а бездумно змінюючи вже узгоджені державні рішення. З таким анамнезом на такій посаді довго не живуть.

І парламент в нинішньому складі теж навряд чи довго проживе. А ось Президент наполегливо вірить, що вдасться виборсатися. Сумніваюся, але головне, що планована зачистка політичного поля створює будмайданчик для зведення тієї самої – справедливої, сильної і успішної України, на яку ми всі сподіваємося. Тож, на «нас чекають великі справи»!

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ