Олександр Кочетков, політолог

Не розумію я цієї хвилі розчарування щодо Міхеїла Саакашвілі, яка прокотилася по соцмережах. Так само як і попередніх захоплень з цього ж приводу.

МС такий, який є – ні відняти, не додати: емоційний, поривчастий, непослідовний. Але красномовний, щирий, безстрашний.

Одне неможливе без іншого. Ось такий у нас суперечливий період в Україні – такі й лідери. З’явилися б інші, бездоганні – влада б давно вже змінилася.

Що дійсно важливо.

І в 2004 році, і в 2013 році практично одразу у протестних акцій виникав якийсь координуючий орган, який планував акції таким чином, щоби вони якомога болючіше били по владі. Це блокування і захоплення будівель, перекриття вулиць і магістралей тощо. Нагадаю, що вожді найбільш відомої революції 1917 року були не тільки практиками, але сильними теоретиками протестних акцій, які розписали їхню методологію детально і доступно.

Біля Саакашвілі такого штабу зараз по факту немає, і він це відчуває. Зате в надлишку будь-яких ситуативних радників, чиї ідеї та пропозиції, виключають одна одну. Тому ось так, зигзагами і шараханням, з безглуздістю на кшталт «штабу в Жовтневому» воно і рухається.

Тож, те, що відбувається – закономірно, подиву не викликає.

Але мене здивувала та кількість «прихильників стабільності», які вчора висловлювалися про протести з натуральної ненавистю. Дослівно цитуючи висловлювання прихильників Януковича часів 2013 року. Це ж скільки людей прилаштувалися у владі або поруч з нею! Знайшли себе… І поняття справедливості для них – не більше, ніж порожнє мітингове гасло.

Причому, в більшості своїй це люди, які безумовно підтримували Євромайдан і його революційну зміну влади. Про вигаданих дітей стогнуть… Відомі в суспільстві люди. І чим це відрізняється від російського «розіп’ятого хлопчика» в Слов’янську?

Лицемірство не має меж, як і дурість.

Сидить собі в телевізорі нинішній нардеп від БПП, сотник Євромайдану, і без тіні збентеження на ситій морді ліпить, що під час Євромайдану були заборонені балаклави, тому люди в балаклавах біля Саакашвілі – це нечуваний злочин…

Кількість безпринципних брехливих сволот, селекційно виведених за часів «совка», у нас явно перевищує статистичну норму. Через це і всі наші проблеми з побудовою цивілізованої ефективної країни.

Джерело: Александр Кочетков