Олександр Кочетков, політолог

Мої постійні читачі пам’ятають, скільки матеріалів я написав із закликом і аргументацією заборони російського програмного забезпечення в Україні, перш за все, в бюджетних організаціях.

Спочатку ніхто не реагував. Окремі «експерти» стверджували, що це неможливо в принципі, хоча українське IT-співтовариство виробляє все необхідне програмне забезпечення для будь-яких завдань управління підприємством або інших структур в бізнесі та державному секторі.

Потім проявила деякий інтерес СБУ. Потім ми створили Асоціацію українських розробників програмного забезпечення і почали звертатися з нашими пропозиціями і вимогами в усі офіційні інстанції – від Президента України до Верховної Ради України.

Потім в справу активно включилася РНБОУ. І якщо хтось думає, що не було протидії з боку тих, хто займається дистрибуцією російського ПЗ, що не відповідає елементарним вимогам щодо захисту інформації, то вона таки була. Були «рішали», які виходили на кожен високий рівень і «терли», що, мовляв, оскільки фірма перереєстрована в Україні, то і її продукт начебто став українським. Ну, так, переписали упаковку українською і розвісили по країні рекламні борди зі своїм продуктом в українському колориті. А дірки в безпеці так і залишилися.

Знову-таки хочу нагадати цілу епопею щодо використання в Києві російського програмного забезпечення, яке намагалися пристосувати для розрахунку тарифів, і заодно піднімаючи їх за рахунок киян. Але і тут, зрештою, вдалося переконати, що українське – краще.

І ось сьогодні знаменна дата. Після довгої тяганини і жодних бюрократичних маневрів вийшов указ Президента України з докладним переліком фірм і структур, на які накладено санкції з боку України. І фахівці РНБОУ і СБУ включили туди основні фірми-дистриб’ютори російського ПЗ. Здійснилося!

Хоча це тільки проміжний фініш – далі необхідно послідовно будувати інформаційно-обчислювальну систему країни на національному ПЗ – але привід зафіксувати успіх і висловити вдячність усім причетним є.

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ