Олександр Кочетков, політолог

У зв’язку зі складнощами затримання Насірова загострилися заклики до створення в Україні антикорупційного суду. В тому числі, від зовнішніх партнерів.

Логіка, немов би, зрозуміла. Дореволюційна антинародна влада формувала силовий блок країни під себе, щоби він служив інтересам правлячої клептократично-олігархічної верхівки. А ось тепер представники громадянського суспільства, об’єднавшись у всякі конкурсні комісії, відберуть правильних людей, і вони сформують правильні, чесні структури.

В рамках цієї концепції у нас виникло Нацагентство з протидії корупції – орган з максимально широкими повноваженнями, який покликаний виявляти ознаки корупції в діяльності держслужбовців та афілійованих з ними осіб (це півтора-два мільйони підопічних).

Якщо виявлені серйозні ознаки, то справа передається в Національне антикорупційне бюро (створене за тим же «громадським алогоритмом»), яке проводить СЛІДСТВО за фактом. Якщо виявлені ознаки злочину, то на повну включається антикорупційна прокуратура, яка підтримує ЗВИНУВАЧЕННЯ в суді.

Але якщо суд звичайний, то є великий ризик, що все котиться корупційними рейками, підслідні куплять суддів, і все розвалиться. Тобто потрібен окремий, правильний антикорупційний суд. В якому будуть безкорисливо працювати антикорупційні судді, пристави, секретарі і секретарки.

Цілком очевидно, що далі нам знадобиться антикорупційний слідчий ізолятор, щоби корупціонери не змовлялися про втечу зі звичайними злочинцями. І сидіти засуджені корупціонери повинні в антикорупційній колонії. А ще краще, потрапляти в руки антикорупційного ката з антикорупційною сокирою.

До речі, розумно, щоби працівники антикорупційної системи країни лікувалися в своїх антикорупційних клініках, обслуговувалися за антикорупційними тарифами в антикорупційних ЖЕКах, переміщалися в антикорупційному транспорті тощо.

Перебільшую, але абсурдність побудови особливої ​​системи правосуддя виглядає досить наочно. При цьому, ми ж бачимо: немає ніякої гарантії, що нові органи працюватимуть дійсно на якісно новому рівні. І бюджет не потягне  паралельних структур, що множаться та  конкурують між собою.

Насправді треба починати з формування системи, яка відбиратиме чесних патріотичних фахівців, які, заходячи в кожен держорган, своїм підходом вже будуть перетворювати його в антикорупційний. Тобто, необхідні якісь правильні «комісари в запорошених шоломах», які готові померти, але не брати, не давати і не прогинатися.

Ось в цьому шлях до очищення і оновлення України, і про це є сенс поміркувати більш предметно.

Джерело: Александр Кочетков

БЕЗ КОМЕНТАРІВ