Червонокнижні квіти

Щороку ближче до 8 березня більшість торговців починають «барижити» червонокнижними рослинами. Це для них такий бонус. Їм плювати на природоохоронне законодавство. Але чудово знають, що, приміром, продавати підсніжники – зась. За це навіть є конкретно прописані штрафи. Інша справа, що суди за фактом продажу первоцвітів – рідкість, а притягнення до відповідальності і реальна сплата штрафу – то вже геть диво з іншої галактики.

На відео (точка стихійної торгівлі біля підземного переходу, що біля Центрального залізничного вокзалу) чітко видно заготовлені шаблони «торгашок» у разі їх привселюдного викриття екологами та громадськими активістами – «чого не в АТО, лучче б ловили тих, хто рубає ліс, ідіть чіпайте народних депутатів» тощо. Завчено все до слова. Риторика – однакова.

Після 8 березня торгівля первоцвітами спадає, але ще кілька днів, а то й тиждень можна придбати пучок червонокнижних. Але суть ось в чому.

Попит народжує пропозицію. Тому основна вина лежить на тих, хто мило-любо щороку купує своїм коханим заборонені до продажу первоцвіти. Та купуйте двометрових м’яких ведмедів, 7-мі айфони, 100500-кілограмові торти, все що завгодно. А червонокнижні рослини – не чіпайте! Чогось же їх туди внесли не такі вже й дурні люди?

Автор: Олександр Мамай

БЕЗ КОМЕНТАРІВ