Олександр Мамай, журналіст

У столичних судах в розпалі засідання, де «на кону» 2,6 га природоохоронної території. Там компанія «Авеста-Буд» для початку хоче побудувати автозаправну станцію. Ділянка розташована в урочищі Бичок, яке входить до складу Національного природного парку «Голосіївський». Авторитетні екологи загальнодержавного рівня кажуть: ласий шмат землі депутати Київради передали компанії «Авеста-Буд» незаконно. І додають, якщо суд все ж дозволить зводити там заправку – потоки загазованого повітря зі Столичного шосе повільно, але впевнено попруть до житлових масивів. Бар’єру з дерев уже немає – їх просто зрізали. Що про це кажуть в самому ТОВ «Авеста-Буд»? І де схована правда? Спробуємо розібратись.

З ЧОГО ВСЕ ПОЧАЛОСЬ

27 серпня 2007 року головний бджоляр, а за сумісництвом Президент України Віктор Ющенко підписав указ про створення НПП «Голосіївський», куди увійшло й урочище Бичок (пруфлінк: http://www.president.gov.ua/documents/7942007-6324. Екологи це сприйняли радісно, адже тепер територія охоронялась законом «Про природно-заповідний фонд України» і ніяка скотиняка уже не могла підняти сокиру на святе. Ну принаймні вони так думали. Виявилось, все трохи більш ніж навпаки. Та про це далі.

Загальна площа урочища – 56 га. Воно розташоване по обидва боки Столичного шосе і є чимось на кшталт природного фільтра або бар’єра.

28 жовтня 2010 року Київрада передала в оренду понад 2,6 га землі в урочищі Бичок компанії «Авеста-Буд». Договір уклали на 10 років. Оцінили ділянку тоді в 8,44 млн грн.

28 липня 2011 року Окружний адмінсуд Києва скасував угоду. Втім, 28 лютого 2012 року Київський апеляційний адмінсуд скасував постанову Окружного адмінсуду. І пішло-поїхало.

СОКИРА ВСЕ Ж ПІДНЯЛАСЯ

Суди судами, а в грудні 2015-го та у квітні 2016-го Держархбудінспекція приймає в «Авести-Буд» 2 декларації про початок підготовчих робіт.

Та, певно, найбільш цинічним був акт обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню (№128, від 08.09.2015). Тобто в комісії від Київради/КМДА виявили гнилі, трухляві та хворі дерева саме в тому місці, де підприємцям з «Авеста-Буд» закортіло будувати комплекс.

«Авестівці» підкріпившись цими папірцями (який купили незрозуміло як отримали), почали діяти.

Влітку 2016 року під покровом ночі невідомі почали позначати багаторічні здорові дуби. Щоб потім «голосіївська різня бензопилою» пройшла оперативно, і мужики за 1000 грн/день не гаяли часу на пошук таких незручних для автозаправки дерев.

Мешканці, які живуть неподалік у багатоповерхівках, почали охороняти урочище. Несли вахту на голій ініціативі.

Та все ж у ніч з 21 на 22 серпня 2016 року величезний шмат урочища вирізали.

ЩО ЗАРАЗ?

Згідно з кадастровою картою України, зараз ділянка у комунальній власності Київської міськради, а ТОВ «Авеста-Буд» має право оренди цієї землі.

До речі, ділянці присвоєно кадастровий номер 8000000000:90:119:0063.

Згідно з реєстром прав на нерухоме майно, тут: «незавершене будівництво, автосалон з комплексом АЗК, складається з фундаменту під будівлю компресорної, будівельна готовність об’єкту – 17%, об’єкт житлової нерухомості: Ні».

Незавершеній будівлі навіть присвоєно адресу: м. Київ, Столичне шосе, будинок 98-Г.

Зараз тривають суди. До прикладу, нещодавнє засідання Вищого господарського суду України (22 квітня 2017 року) перенесли. Судді мали розглядати касаційну скаргу – представникам ТОВ «Авеста-Буд», бачте, не сподобалось рішення першої інстанції та апеляції, де їм (та й будь-кому) заборонялося проводити будь-яку господарську діяльність на цій ділянці до остаточного закінчення спору. Але «авестабудівці» не з’явилися.

1 березня на перенесене засідання адвокати ТОВ «Авеста-Буд» все ж з’явилися. Розгляд касаційної заяви тривав недовго – після нарадчої кімнати трійка суддів оголосила рішення: ТОВ «Авеста-Буд» відмовити, попередні два рішення про зупинення будь-яких робіт – залишити в силі. Тобто «авестівці» зловили облизня і тепер якщо надумають добудувати в комплексі хоча б вольєрчик для пса – порушать закон.

Паралельно з цим все ще тривають суди про визнання договору оренди землі між ТОВ «Авеста-Буд» та Київрадою недійсним.

КОМЕНТАР ДИРЕКТОРА НПП «ГОЛОСІЇВСЬКИЙ» БОРИСА ДРОБОТА

Все з судів почалось (забудовник отримав земельну ділянку на підставі рішення суду) і судами закінчується. Наразі є два рішення суду. Одне – про визнання договору оренди недійсним, по ньому забудовник подав апеляцію, тож рішення вважається таким, що не набрало чинності. Друге рішення, яке забудовник також оскаржує, – це заборона будь-яких робіт на ділянці, до вирішення питання по суті.

ХТО ЦІ «АВЕСТАБУДІВЦІ»?

Згідно з відкритими реєстрами, керівник ТОВ «Авеста-Буд» (ЄДРПОУ: 35251534) – Васильєв Борис Євгенович.

Серед співзасновників фізичні особи:

Ігнатко Юрій Васильович (екс-депутат Закарпатської облради від колишньої «Партії регіонів»), Сибірцев Микола Олександрович, Тюпа Іван Володимирович, Велигоша Сергій Іванович, Васильєв Борис Євгенович.

Також серед співзасновників 2 компанії: «Актив-Транс Схід» та «Акротрейд плюс».

ВЕРСІЯ САМОЇ «АВЕСТИ-БУД»

Після судового засідання, коли розглядалась касаційна скарга, я попрохав адвоката та представника ТОВ «Авести-Буд» дати коментар щодо забудови урочища Бичок. Вони, звісно, відмовились, чим жодним чином не додали собі «+1» у карму.

ЩО ДАЛІ?

А далі – основне судове засідання про визнання недійсним договору оренди між Київрадою та «Авеста-Буд». Резонанс щодо цієї справи – гучний, про неї говорять уже і нардепи, і ледь не всі ЗМІ. Залишається сподіватись на справедливий суд. Так-так, саме на справедливий суд. Думаю, такий в Україні подекуди ще залишився, принаймні якщо він в об’єктивах десяток камер.

Автор: Олександр Мамай

БЕЗ КОМЕНТАРІВ