Олександр Мирний, політик

Смішно дивитись на нинішню паніку з приводу курсу. Немов би дорослі люди, а як діти, їй-Богу. Що всіх так напружує? Те, що гривня втратила 50 коп. за пару днів? Тоді змушений нагадати деякі речі. Курс гривні в бюджеті-2017 закладений на рівні 27,2 за долар. Бюджет значною мірою залежить як від валютних надходжень, так і від валютних запозичень. Тому втрачати на рівному місці мільярди гривень від курсової різниці влада ніколи собі не дозволить, бо заробляти ( не красти ) влада ніколи не вміла і не збирається вчитись. Але є в календарі два дуже цікавих з точки зору валютних зборів місяці – липень і серпень.

В цей час люди масово їдуть відпочивати, витрачаючи запаси, накопичені впродовж року (як правило, доларові ), а потім починають готувати дітей до школи, знову ж таки, витрачаючи збережені на чорний день долари або євро.

Отже, дві дії. Спочатку гривню зміцнюємо, наскільки це можливо в умовах вмираючої економіки, збираємо дешеві долари з людей (куди вони подінуться), потім з 1-го вересня женемо курс вгору, щоби отримати середній по року 27,2, і отримуємо додаткову гривню для бюджету (читай для себе). Все чесно.

Навіть розповіді про те, що НБУ просто спостерігає за утворенням курсу, не втручаючись в процес, сприймається «експертами» як чиста правда ))) Чому ж тоді ми все бідніші і бідніші?

Джерело: Олександр Мирний

БЕЗ КОМЕНТАРІВ