Олександр Мирний, політик
Олександр Мирний, політик

ПДВ, аграрії, Юрій Косюк, яхти.

Сергій Лєщенко написав на УП розгромну (на його погляд) статтю проти тих, кому не подобається скасування спецрежиму ПДВ для аграріїв. Мені не просто не подобається, я засуджую це рішення. Пояснюю свою точку зору.

Перший аргумент Лєщенка: Європа та МВФ проти такої підтримки наших сільськогосподарських виробників, бо це створює нечесну конкуренцію. Не згоден. Європа сплачує ПРЯМІ дотації на гектар в розмірі до 300 євро. Наша держава це робить? Ні. Будуть такі самі дотації, знімайте спецрежим.

Другий аргумент Лєщенка: подивіться, як жирують власники великих агрохолдингів, зокрема Косюк. Згоден, жирують. Але чому? Тому що ПДВ залишають? Чи тому що свого часу фактично безкоштовно ними були  прихватизовані десятки державних підприємств. Щороку спеціальними рішеннями з держбюджету мільярди(!) гривень йшли на прямі дотації виробникам курятини, в той час коли малі та середні сільгоспвиробники масово банкрутували?

Тепер подивимось, що буде далі.

За законом, відновлюється відшкодування ПДВ при експорті зерна. Це добре? Дивлячись для кого. Чи зможе малий або середній виробник напряму експортувати свою продукцію? Ні. Він буде змушений продати зерно всередині країни та сплатити ПДВ у повному обсязі.

Чи зможе агрохолдинг (в т.ч. Косюка) експортувати ? Звичайно! За ці роки вони, за фактично державні гроші, вже побудували або за копійки викупили перевалку і експортують самі мільйони тонн зерна. В результаті їхні прибутки, після ухвалення цього закону не зменшуються, а ЗБІЛЬШУЮТЬСЯ!

Отже нардепи, що голосували за цей закон, разом із Сергієм Лєщенком, подарували агроолігархам ще декілька мільярдів гривень. Можна після цього трохи покритикувати Юрія Косюка? За додаткових пару мільярдів? Можна, він не образиться.

А як же малі та середні виробники?

Ну що ж — це ліберальний ринок, вільна конкуренція. Виживайте…

Власник "Миронівського хлібопродукту" мільярдер Юрій Косюк (другий праворуч) у 2014 році був призначений першим заступником глави Адміністрації президента Петра Порошенка - відповідав за силовий блок, зокрема, його матеріальне забезпечення. Проте за два місяці подав на звільнення
Власник “Миронівського хлібопродукту” мільярдер Юрій Косюк (другий праворуч) у 2014 році був призначений першим заступником глави Адміністрації президента Петра Порошенка – відповідав за силовий блок, зокрема, його матеріальне забезпечення. Проте за два місяці подав на звільнення

БЕЗ КОМЕНТАРІВ