Олександр Мирний, політик
Олександр Мирний, політик

Прочитав гнівний допис голови ПАТ «Укргазвидобування» Олега Прохоренка.

Як ви думаєте, що викликало обурення управлінця? Падіння ВВП, внаслідок непрофесіоналізму «уряду варягів»? Зниження рівня життя громадян? Тотальна корупція? Зростання злочинності? Те, що більше 80% громадян визнані бідними в нашій країні?

Ні, й ще раз ні.

Олег Прохоренко гнівається на тих несвідомих, що наважились дорікнути йому непристойною зарплатою у розмірі більш ніж МІЛЬЙОН гривень на МІСЯЦЬ! При цьому велика кількість слів використовується для того, аби розказати про себе, як видатного керівника, за послугами якого вишикувалась черга з президентів провідних компаній світу.

На завершення гордовито повідомляється про те, що пропозиції були відкинуті, аби попрацювати на благо України.

Хочу висловити і свою позицію з цього приводу.

По-перше.

Якщо на благо і т.д., що тоді заважає, як свого часу зробив Блумберг на посаді мера Нью-Йорка, призначити собі зарплату в розмірі 1 гривні на рік? Зрозуміло, що пан Олег людина не бідна, можна трішечки пожити за рахунок власних резервів, перебуваючи в статусі кризового менеджера.

По-друге.

При мінімальній зарплаті в Україні трохи більш ніж 1300 гривень, отримувати зарплату майже в тисячу раз більше, перебуваючи на ДЕРЖАВНІЙ посаді — тобто за наш з вами рахунок — це просто непристойно.

По-третє. І, на мій погляд, найголовніше.

«Укргазвидобування» є державною компанією. Суспільство вкладало кошти в її створення та розвиток. Надра та корисні копалини також є народною власністю. Отже пан Прохоренко, не вклавши ЖОДНОЇ копійки в її розвиток, не створивши компанію з «нуля», не працюючи клято роками (попутно воюючи з податковою, пожежниками та іншими каральними органами держави, для того, щоби підприємство вийшло на мільярдні обсяги виробництва), прийшовши на посаду керівника державної установи, вважає — що українці не мають права навіть на те, щоби хоча би висловити свою точку зору на процеси, що відбуваються на підприємствах, які формально належать українському народу?

Тоді звісно, зарплата в МІЛЬЙОН не муляє. Можна навіть, проїжджаючи мимо бабусі, що просить, Христа ради, милостиню, бо пенсії (щоби вижити) не вистачає, — відкривши вікно броньованого мерседеса, гривню кинути.

Хай підбирає. Бо пан Прохоренко отримує таку зарплату тільки заради України. Все для неї, рідної…

БЕЗ КОМЕНТАРІВ