Олександр Мирний, політик
Олександр Мирний, політик

Читаю інтерв’ю заступника голови НБУ Дмитра Сологуба.

«Наша країна зіштовхнулась з галопуючою інфляцією, річні темпи якої в 2015-му були максимальними за останні 20 років. Це призвело до зниження конкурентноздатності української економіки та погіршення рівня життя населення. Реальна заробітна плата знизилась на 21% у середньому за 11 місяців, а реальний наявний прибуток домогосподарств упав на 28% за перших три квартали. Але чи справді все так погано?».

Скажу чесно, після цього питання я завис…

Перша думка — це жарт?

Потім глянув на розмір обличчя дописувача на фото і зрозумів, що людина не жартує. Справді, явних ознак виснаження не спостерігається. Розумію, що не на всіх державних посадах та не у всіх чиновників все так погано, як у абсолютної більшості українців.

Тому продовжую далі цитувати: «Наступним шоком для цін стало підвищення з 1 квітня у 5,5 разу тарифів на природний газ для населення».

Потім іде розповідь про успіхи )))):

«Це було пов’язано зі стабілізацією ситуації на валютному ринку, якої вдалося досягнути за допомогою жорстких валютних ОБМЕЖЕНЬ. А у третьому-четвертому кварталі тенденцію до зниження інфляції підсилили НИЗЬКИЙ ВНУТРІШНІЙ ПОПИТ та карколомне падіння світових цін на сировину».

Отже.

Те, що відбувається зараз в Україні, високопосадовці катастрофою не вважають. У них життя гіршим не стало. Влада та Нацбанк, як складова влади, не збираються розвивати внутрішній ринок, бо відсутність попиту всередині країни та зниження рівня життя людей допомагає їм боротися з інфляцією (..!).

Країна й далі перебуватиме в ситуації, коли все буде обмежуватись, заборонятись, жорстко контролюватись. Я не прочитав жодного слова в дописі автора про створення умов для розвитку. Валютні надходження, в зв’язку з падінням цін на сировину, зменшаться. Що буде з курсом — здогадайтесь самі.

Ось такі у нас справи у владі. Зате вони мають закордонну освіту, подвійне або потрійне громадянство, знають англійську мову, не знають української мови та патріоти.

От тільки мені до кінця не зрозуміло — патріоти країни чи власної кишені?

Ну, й декілька цифр для хорошого настрою.

Після ухвалення Держбюджету-2016 зарплати зростуть:

у більшості держчиновників низової та середньої ланки — на 17%,

КЕРІВНИКІВ пенітенціарної служби — на 66%,

КЕРІВНИКІВ Нацгвардії — на 72%,

народних депутатів — на 93%.

Сигнал чіткий. Себе — любимо, хто нас охороняє — милуємо, тих, хто тримає в тюрмах незгодних — добре годуємо. Лікуватись, вчити дітей, жити влада, як я зрозумів, буде не в Україні.

Тому.

Учителі, лікарі, працівники соцсфери, а заодно і всі ті, хто чесно і тяжко заробляє собі на життя, на підвищення власного рівня оплати праці НЕ СПОДІВАЙТЕСЬ!

Виживайте самі.