Олександр Мирний, політик

Для експортно-орієнтованої економіки підписання угоди про зону вільної торгівлі з Канадою є перемогою. Про це в один голос заявляють як провладні «експерти», так і незалежні. Це дійсно правда.

Але що значить «експортно-орієнтована економіка»? Це значить, що Україна повністю залежить від смаків, уподобань, настроїв та фінансової спроможності закордонного споживача. Це значить, що купівельну спроможність українців визначають Федеральна резервна система, Центробанк Німеччини або Китаю.

Чому для України стали визначальними закордонні ринки, а не внутрішній?  Тому що олігархічні клани, що утримують владу в Україні впродовж 25 років, отримали свої статки на тому, що, фактично вкравши в українців найбільш прибуткові підприємства експортних галузей, продовжують заробляти мільярди та не розглядають Україну, як країну, яку вони та їхні діти називатимуть своєю Батьківщиною.  Розвиток внутрішнього ринку їх не цікавить.

Головною заслугою Генрі Форда перед США економісти вважають не винахід конвеєра, а те, що він, з самого початку, орієнтувався на внутрішнього споживача, та, розуміючи, що масове виробництво може підтримати тільки масовий попит, різко, в рази, підняв зарплату на своїх заводах.

Ефект виявився неочікуваним навіть для Форда. Можливість заробляти, а, відповідно і витрачати набагато більше грошей настільки збільшив попит в країні на ВСІ без виключення товари споживання, що роботодавці буквально бились за кожну пару робочих рук, а внутрішній ринок Америки став найбажанішим ринком для всіх країн-експортерів.

Навіть зараз США експортує всього лише 8% від ВВП, практично не страждаючи від зміни курсу валют, або зниження цін на сировину на світовому ринку.

Чому влада України не зацікавлена в розвитку внутрішнього ринку абсолютно зрозуміло і прогнозовано. Внутрішній ринок розвиває суспільство з певним рівнем достатку. Цих людей не примусиш «правильно» голосувати за гречку або за субсидії. Необхідно давати своє бачення розвитку країни, спиратись на певну ідеологічну платформу, дотримуватись передвиборчих обіцянок. З цим у олігархів 25 років величезні проблеми.

Дякую друзі, що дочитали до кінця.
Олександр.
P.S. Допис минулого року )))
Біг по колу продовжується (((

Джерело: Олександр Мирний