Політичний аналітик Олександр Солонько

КЛИЧКО І ПРОДАЖНІ СУДДІ ПОКРИВАЮТЬ НЕЗАКОННУ ЗАБУДОВУ ДРУЗІВ ГРОЙСМАНА В СВЯТОШИНСЬКОМУ РАЙОНІ КИЄВА

Сьогодні Київський апеляційний господарський суд міста Києва виніс виніс ухвалу, якою фактично намагаєтсься легалізувати чергову незаконну забудову в Києві. Ректор Київського міжнародного університету Хачатур Хачатурян, використовуючи університет, в тому числі, як кампанію-забудовника, намагається під виглядом реконструкції існуючої чотириповехової будівлі побудувати висотку на 20 поверхів у Святошинському районі Києва (вул. Верховинна, 80-б). При цьому порушено цілу низку норм містобудівного законодавства, зокрема, вказано невірну категорію складності, що потягло за собою фальсифікацію дозвільної документації, про що є відповідні висновки Державної архітектурно-будівельної інспекції, припис на припинення робіт і протоколи про порушення.

Серед низки грубих порушень також і цільове призначення земельної ділянки. Тобто, замість реконструкції з розширенням існууючої будівлі (яка вже була здійснена – з двох поверхів колишнього дитячого садка виріс гуртожиток на 4 поверхи), Хачатурян викопав котлован і намагається здійснити нове будівництво. Через це Київська міська рада відмовила університету в подовженні договору оренди цієї ділянки, який закінчився в жовтні 2015 року, підтримавши проект рішення депутата-«свободівця» Олега Чернецького. Після цього, забудовник подав до суду і закономірно програв у першій інстанції. Проте, майже після трьох місяців затягування апеляційний суд, маючи в розпорядженні всі необхідні докази законності рішення Київради, визнав її рішення незаконним.

Проблеми почалися вже тоді, коли колегія суддів у складі Олени Коротун, Олександра Гаврилюка та Володимира Куксова відмовилася долучати власників суміжних із незаконною забудовою земельних ділянок в якості третіх осіб у справі. Це було зроблено всупереч прямим нормам законів «Про основи містобудування» та «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Фактично, киянам, чиї будинки зазнають пошкодження через незаконне будівництво на Верховинній було відмовлено в законному праві на захист власних інтересів. Праві, гарантованому законом.

При цьому, суддя Коротун раптом «осліпла», адже коли їй показували схему розташування земельних ділянок, вона ніяк не могла роздивитися, що дві суміжні ділянки насправді є суміжними. Їй для цього, судячи з усього, потрібен був якийсь особливий експертний висновок чи може просто окуляри. Це вже не відомо.

Після цього засідання у справі кілька разів або переносилося, або в ньому оголошувалася перерва. В результаті, не зважаючи на беззаперечні докази, одностайну позицію міської ради, Департаменту земельних ресурсів КМДА і громади, суд ухвалив відверто незаконне рішення. Очевидно, що воно має під собою цілком реальну корупційну складову.

Кому ж кияни мають дякувати за такий «подарунок»? «Героїв» насправді багато.
По-перше, це вірний слуга забудовної мафії міський голова Віталій Кличко. Мені достеменно відомо, що мер чудово знає про проблему. Вона озвучувалася йому особисто і напряму депутатами міської ради. Неодноразово пороушувалося питання під час пленарних засідань міської ради, в ефірі комунального телебачення. Тим не менш, він ніяким чином не вплинув на ситуацію.

В тому числі, Кличко та його прямі підлеглі – керівники Департаменту міського благоустрою (спочатку Дмитро Білоцерківець, чий підпис стоїть під посвідченнями «тітушок», котрі в квітні минулого року побили депутатів у задньому дворі Київради за те, що ті вимагали в них документів, а потім Андрія Фіщука), не вжили жодних заходів для приведення в належний вигляд земельної ділянки під незаконним будівництвом. Земельна ділянка досі незаконно зайнята університетом-забудовником, а точніше Хачатуряном. Не було нічого зроблено не зважаючи на численні письмові звернення депутатів Київради та народного депутата Юрія Левченка. На деякі навіть не надійшли належні відповіді. Очевидно, що цими людьми має займатися прокуратура або НАБУ. Цим ми займемось окремо.

По-друге, судді Апеляційного господарського суду, які розглядали справу, можна сказати, темні конячки. Проте, інформація про них таки. Здебільшого про голову колегії – Олену Коротун. Її чоловік Вадим Коротун також суддя. Родинна справа, скажімо так. Працює у Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Ось його електронна декларація: https://public.nazk.gov.ua/…/fb053dd9-bf64-4648-b22a-28d15b…

Цікаве подружжя. На двох мають 4 квартири, 3 земельні ділянки загальною площею 3 200 кв. м. (мабуть, як і Насіров мріють про яблуневий сад). При цьому, Олена Коротун в своїй декларації про доходи за 2013 рік вказує про 291 тисячу гривень зарплати та ще деякі незначні надходження. https://declarations.com.ua/declaration/vulyk_74_71
Ну, розумієте, історія стара як світ української корупції.

Про інших двох суддів цієї колегії Олександра Гаврилюка та Володимира Куксова відомо дуже мало. Окрім, звичайно ж скромних декларацій за минулі роки.
Ну і по-третє, не менш цікавий персонаж і сам забудовник. Ректор університету, який окрім цього якимось чином виявився ще й будівельною компанією, Хачатур Хачатурян вже не перший рік отруюює життя мешканцям масиву Святошин-2. До речі, забудова відбувається в межах скандального однойменного проекту ДПТ, проти якого зараз борються місцеві. Інформація тут: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1232491056870650&id=507354492717647
І тут: https://www.facebook.com/507354492717647/videos/1226529414133481/

Варто сказати, що він позбавив громаду єдиного в ізольованому мікрорайоні комунального дитячого садка, з якого, власне і виріс гуртожиток. Він розташований на цій самій земельній ділянці, навколо договору оренди якого зараз тривають судові суперечки. І тепер, буквально за кілька метрів від будинку по Верховинній, 82, він будує 18-поверховий «гуртожиток для студентів» з двоповерховим підземним паркінгом.

Я розумію, що він громаду за дурнів вважає, проте, судді ж не дурні й прекрасно все розуміють.

Так от Хачатурян окрім такого от бізнесу має пряме відношення до політики. Він очолює партію «Совість України». Цікаво те, що від цієї партії в 2010 році в мери Вінниці балотувався нинішній очільник уряду Володимир Гройсман. http://www.myvin.com.ua/ua/news/events/6827.html

Що ж, методи роботи схожі. Отака от ситуація. Друзі Гройсмана за цілковитої підтримки міського голови та очільника КМДА Віталія Кличка та корумпованих судів знищують життєвий простір киян. При цьому, представники забудовника навіть не намагаються приховувати своїх планів і намірів. Вони відверто заявляють громаді, що їх чхати на закон та всі можливі норми і вони будуть будувати де і що їм заманеться.

Що ж, кандидатів на поповнення списків для смітникової люстрації хоч відбавляй. Останнім часом влада вирішила, що можна безкарно вступати в пряме протистояння з громадою і плювати людям в очі, вона в цьому дуже помиляється. І скоро зрозуміє чому.

Джерело: Олександр Солонько

БЕЗ КОМЕНТАРІВ