Політичний аналітик Олександр Солонько

На жаль, нинішній правлячий клас або не усвідомлює значення мови як фактора безпеки та реальної загрози експансії Кремля через такий інструмент, або робить вигляд, що не розуміє.

Вже й дослідження є, які доводять пряму залежність між схильністю сприймати ворожу пропаганду і мовою, якою послуговується людина. Москальська пропаганда працює більш ефективно там, де не розвивається українська мова. Де вона не впроваджується у всі сфери життя. Там лишається простір для розвитку ворожої пропаганди і, відповідно, небезпека утворення нових «республік» із новими захарченками і моторолами.

Ми вже перестали чекати від представників державної влади, що вони порозумнішають та відмовляться від свого комсомольського стилю керівництва, зокрема, і в гуманітарній сфері. Тож слово мають представники української громади на місцях. І ключовою тут має бути позиція Києва.

Завтра Київрада має розглядати проект рішення «Про подолання наслідків совєцької окупації в мовній царині». Депутатам не потрібно вдаватися до надзусиль, щоб продемонструвати на ділі те, що вони зображують на словах – захищати інтереси української громади. Просто слід проголосувати за це рішення. Завтра київські депутати продемонструють чи позбавилася Київрада залишків «совка», який до цього часу досі не вивітрився з голів деяких представників депкорпусу, та як вони готові захищати український зміст української столиці.

Джерело: Олександр Солонько

БЕЗ КОМЕНТАРІВ